Kollár jednoznačne: Aby ma riadil nejaký pripečený politik z Bruselu, ktorý by v reálnom živote nič nedokázal... Prečo to mám znášať?

5.1.2017 9:48

Ľuďom na Slovensku musíte veci vysvetľovať zjednodušene, lebo ak to budete robiť komplikovane, nikto vám nebude rozumieť. V rozhovore pre TASR to povedal líder Sme rodina Boris Kollár na margo svojej rétoriky, ktorú používa na sociálnych sieťach.

Kollár jednoznačne: Aby ma riadil nejaký pripečený politik z Bruselu, ktorý by v reálnom živote nič nedokázal... Prečo to mám znášať?
Foto: pk
Popis: Boris Kollár.

Napríklad po brexite Kollár Britom gratuloval, lebo vraj ostanú vo voľnom obchode, budú mať možno rovnaký štatút ako Švajčiari, ale nebudú im hlúpe hlavy z Bruselu určovať, ako má vyzerať uhorka, ako má byť zakrivený banán a či si majú vziať migrantov. Na otázku, prečo tvrdí, že EÚ je o uhorkách a banánoch, keď sám vie, že to tak nie je, Kollár odvetil, že tomuto porozumie každý.

"V skutočnosti veľmi dobre viem, aké problémy sú v EÚ. Hnutie Sme rodina je zástancom, aby Slovensko ostalo v Únii, patríme do tohto priestoru. Ale som za to, aby sme do Bruselu neodovzdali všetky kompetencie. Vidíte, čo s nami robia," zdôraznil opozičný poslanec.

Poukázal napr. na kvóty na prerozdelenie utečencov. "Najskôr to nazvali kvótami, ak im to nevyjde, skúšajú to zozadu, spredu, nazvú to inak a znovu urobia to isté. Ja chcem voľný obchod, voľný pohyb tovarov, služieb, práce, ľudí. To je základná myšlienka vzniku Únie. Ale aby ma riadil nejaký pripečený politik z Bruselu, ktorý by v reálnom živote nič nedokázal, prečo to mám znášať?" pýtal sa.

Kollár zároveň odmieta, že by Britom gratuloval k rozhodnutiu z Únie vystúpiť. "Gratuloval som im, že im bolo umožnené sa rozhodnúť a povedali, že odchádzajú. Gratuloval by som im aj vtedy, keby sa rozhodli zostať. Podľa môjho názoru by bolo lepšie, keby Veľká Británia bola členom EÚ. Je totiž protiváhou Nemecku a Francúzsku," vysvetlil.

Na otázku, či sa podľa jeho mienky životná úroveň na Slovensku od vstupu do EÚ zvýšila, odvetil, že sa zvýšili ceny. "Ale EÚ nám veľmi pomáha, vybudovalo sa tu množstvo vecí. Hodnotím to ako pozitívum. Bol by som veľmi nekritický, keby som to dehonestoval. EÚ nám skutočne veľmi pomohla k pozdvihnutiu celej krajiny. A keby niektorí politici nešafárili s eurofondami, tak by sme ten prínos cítili ešte viac," dodal.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: strednicechy.kdu.cz

Ďalšie články z rubriky

Vláda euroskeptikov v Taliansku asi nakoniec nebude. Do cesty sa im postavil prezident. Rozhoduje finančná loby, toto nie je slobodná demokracia, zaznelo

7:00 Vláda euroskeptikov v Taliansku asi nakoniec nebude. Do cesty sa im postavil prezident. Rozhoduje finančná loby, toto nie je slobodná demokracia, zaznelo

Po neúspešných snahách o vytvorenie novej talianskej vlády pripravuje prezident Sergio Mattarella zr…