Kollár chcel vstúpiť do SNS, tvrdí to Danko. Jedinú ponuku som dostal od Sulíka a tú som neprijal, kontruje Kollár

25.11.2018 12:30

Líder Sme rodina Boris Kollár chcel v roku 2016 vstúpiť do SNS, tvrdí to predseda národniarov Andrej Danko. Kollár to odmieta, hovorí, že jedinú ponuku dostal od šéfa SaS Richarda Sulíka a aj tú neprijal.

Kollár chcel vstúpiť do SNS, tvrdí to Danko. Jedinú ponuku som dostal od Sulíka a tú som neprijal, kontruje Kollár
Foto: TASR
Popis: Boris Kollár a Andrej Danko

"Prečo ste chceli v roku 2016 vstúpiť do SNS?" pýtal sa v nedeľnej diskusii TA3 V politike Danko. Kollár tvrdí, že nikdy nechcel vstúpiť do SNS a šéf národniarov klame. "Prečo klamete? Jedinú ponuku som dostal od Richarda Sulíka, ale som to odmietol," vyhlásil Kollár.

Danko si s Kollárom vyčítali, kto je v politike viac osobný. "Mne je ľúto, že toto živočíšno prinášate do politiky," povedal Danko. "Z vašich úst znie slovo odbornosť tragikomicky. Toto slovo sa s vami spája ako so mnou kozmonautika," poznamenal Kollár.

"Boris, ťaháš ma na dno," uviedol Danko. "Ty na tom dne si, celý život," kontroval Kollár. Danko žiada odbornú diskusiu a prešiel k zákonu, ktorý má riešiť situáciu s akademickými titulmi. Kollár mu vyčítal, že ju SNS odpísala od opozičného.

Danko tiež uviedol, že nemá záujem o prezidentskú kandidatúru v budúcoročných voľbách. Definitívne stanovisko však podľa vlastných slov v politike nehovorí. Doplnil, že SNS musí mať prezidentského kandidáta.

Zopakoval, že on chce v parlamentných voľbách v roku 2020 získať so SNS najviac percent a robiť politiku ako maďarský premiér Viktor Orbán. "Chcem robiť, čo robí Orbán v Maďarsku. Áno, je kritizovaný, ale chráni. Slovensko musí robiť silnú politiku," vyhlásil Danko.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Harabin: Podávam ústavnú sťažnosť k prezidentským voľbám

17:45 VIDEO Harabin: Podávam ústavnú sťažnosť k prezidentským voľbám

Neúspešný kandidát na post prezidenta SR Štefan Harabin podáva vo vzťahu k prezidentským voľbám ústa…