Kollár: Matovič vie, že nepôjdem s Ficom. Hovorí to len preto, lebo mu padajú preferencie

31. 5. 2019 12:00

Nekandidoval som ja. Reaguje Boris Kollár na neúspechy strany Sme rodina v prezidentských voľbách (Milan Krajniak skončil siedmy s 2,8 percentami – pozn. PL.sk) a v eurovoľbách, keď hnutie nezískalo ani jeden mandát. Predseda Sme rodina v rozhovore pre denník aktuality.sk hovorí, že ak frakcia ENF prijme medzi seba do hnutia Kotlebovu ĽSNS, Sme rodina z európskeho hnutia vystúpi.

Kollár: Matovič vie, že nepôjdem s Ficom. Hovorí to len preto, lebo mu padajú preferencie
Foto: TASR
Popis: Boris Kollár
reklama

Boris Kollár pre aktuality.sk priznal, že strana je viazaná na jeho osobu, no ľudia už postupne spoznávajú aj ďalšie osobnosti. „Ani Sulík neporástol zo dňa na deň,“ hovorí Kollár.

Anketa

Schvaľujete vstup strany Borisa Kollára do Hnutia pre Európu národov a slobody?

83%
10%
hlasovalo: 502 ľudí

„Stále sa profilujme ako strana zameraná na pomoc rodinám, hlavne sociálne slabším. Brusel je pre našich voličov veľmi vzdialený,“ odôvodňuje nízke číslo v eurovoľbách a za chybu Kollár považuje, že sám nešiel kandidovať. Nie som však žiaden uzurpátor a snažím sa, aby aj moji kolegovia rástli, dodáva.

Kollár sa ohradil voči pomenovaniam „populisti, extrémisti...“, čo je podľa neho pomýlené. „To by potom v Taliansku, Rakúsku vládla fašistická vláda,“ tvrdí. Tri roky podľa neho jeho strana robí to isté, nikomu neprekážala a „zrazu nás nazývajú fašistami“.

Problém ĽSNS

Anketa

Myslíte si, že strana ĽSNS má byť rozpustená?

15%
81%
hlasovalo: 1238 ľudí

V rozhovore sa dotkol aj novozvolených europoslancov za ĽSNS, ktorí by teoreticky mohli požiadať o vstup do frakcie ENF v europarlamente (hnutie Sme rodina sa stalo nedávno členom hnutia ENF, jej členmi sú okrem iných Salviniho Liga či Le Penovej Národné združenie – pozn. PL.sk).

„Neviem, či frakcia ENF v europarlamente bude odkázaná na dva hlasy poslancov ĽSNS. No ak požiadajú o členstvo v hnutí ENF, my odtiaľ vystúpime,“ rázne povedal Kollár.

Marine Le Penová a Boris Kollár  Zdroj: TASR

Anketa

Myslíte si, že Kiskova strana Za ľudí bude úspešná?

16%
84%
hlasovalo: 6313 ľudí

Prehnaní liberáli

Kollár sa vyjadroval aj k domácej politike. Prehnaní liberáli – tak reagoval na Progresívne Slovensko. „Sú to extrémni liberáli, ktorí majú zvrátené názory a urážajú robotníkov,“ tvrdí. „Ale rešpektujem ich názor aj sme im vtedy poďakovali. Napriek tomu po nás pľuli a hádzali croissanty,“ vrátil sa k protestom PS-Spolu pri návšteve členov hnutia ENF v Bratislave.

Kollár má výhrady aj k Miroslavovi Beblavému (Spolu), ktorý podľa neho zneužíva súkromné informácie. „Niečo mu poviete a on to potom zneužije pred novinármi. Zrejme sa navzájom nemáme až chemicky radi, takže je to veľmi úprimný a vyvážený vzťah.“

So Smerom nikdy

Napriek vyhroteným vzťahom v opozícii však tvrdí, že po parlamentných voľbách v roku 2020 nepôjde do vlády so Smerom.

„Smer nie je Fico a Kaliňák, ale akcionári a oligarchovia v pozadí. A tí sa nemenia. Fico je len ich prostriedok, respektíve nástroj. Kúpili si stranu, prefinancovali ju a rozkradli Slovensko,“ povedal Kollár. 

V tejto súvislosti spomenul aj Igora Matoviča (OĽaNO), ktorý ho spája so Smerom. „On vie, že nepôjdem s Ficom. Hovorí to len preto, že mu padajú preferencie a že je ohrozený Kiskovou stranou. Všade vraví, že Kollár pôjde s Ficom a k OĽaNO tak prejdú nejakí Kollárovi voliči,“ hovorí Kollár pre aktuality.sk.

Kollár a „gangstri“

Kollár nepoprel, že sa poznal s niektorými mafiánmi. „Áno, vyrastal som s nimi, no nikdy som nebol súčasťou ich sveta. Neobchodoval som s nimi, nepodnikal, neprofitoval pri nich... Ak sa však dostanete k moci a pomocou takýchto ľudí rozkrádate štát – toto je obrovský problém. Takých ľudí v súčasnosti tiež poznám, sedím s nimi v parlamente. A niektorí sa dostanú možno do väzenia – a vidíte aj s nimi mám fotky,“ odôvodňuje jeho spomínané styky s mafiánmi.

Po voľbách určite so súčasnou opozíciou

Ak sa bude po voľbách zostavovať vláda, kollárovci sa podľa slov ich predsedu postavia určite na stranu súčasnej opozície. Napriek tomu, že tam budú „tí, čo na nich pľujú“, Matovič či Hlina. „Ale uvedomujeme si, že ak to budú schopní urobiť bez nás, tak to urobia bez nás.“

Autor: Redakcia

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…