Kočnerovi hrozí ďalšie trestné stíhanie, tentoraz pre kauzu Technopol

29. 8. 2017 19:05

Podnikateľovi Mariánovi Kočnerovi hrozí trestné stíhanie v kauze Technopol. Pôvodnému vyšetrovateľovi kauzy zobrala prokuratúra spis a posvieti si na neho NAKA.

Kočnerovi hrozí ďalšie trestné stíhanie, tentoraz pre kauzu Technopol
Foto: TASR
Popis: Podnikateľ Marián Kočner
reklama

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry odobral spis týkajúci sa tunelovania majetku spoločnosti Technopol pôvodnému vyšetrovateľovi kauzy Štefanovi Jombíkovi, ktorého disciplinárne stíhajú. Prípad má už nový vyšetrovateľ, informuje Denník N. Potvrdila to NAKA.

„V súvislosti s odňatím trestnej veci je vedené disciplinárne konanie voči vyšetrovateľovi príslušným nadriadeným, ktoré doposiaľ nebolo ukončené,“ napísalo policajné prezídium. 

V prípade zatiaľ nebolo vznesené obvinenie, no hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová povedala, že prokurátor sa k tomu vyjadrí v septembri.

Technopol je jednou z najväčších nevyšetrených káuz v histórii samostatného Slovenska. V súvislosti s ňou boli trestne stíhaní prezidentov syn Michal Kováč mladší aj podnikateľ z tzv. mafiánskych zoznamov Marián Kočner. V dôsledku amnestií Vladimíra Mečiara však kauza nebola nikdy poriadne vyšetrená a jej aktéri dostali milosť.

Kočner v súčasnosti čelí obvineniu už v dvoch kauzách, kauze Donovaly a  kauze Gatex. Vo svetle nových skutočností je teraz možné, že sa k nim v septembri pridá aj tretie týkajúce sa práve Technopolu.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: df
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…