Kočner a Bašternák čelia novému trestnému stíhaniu!

9.1.2019 16:00

Bytovým komplexom Five Star Residence sa opäť zaoberá NAKA. Začala trestné stíhanie pre ekonomicku trestnú činnosť, pričom hlavnými podozrivými sú Marian Kočner a Ladislav Bašternák.

Kočner a Bašternák čelia novému trestnému stíhaniu!
Foto: TASR
Popis: Ladislav Bašternák a Marian Kočner

„V oboch prípadoch ide o machinácie s bytmi, ktorých výsledkom je nezákonné obohatenie sa podozrivých a poškodzovanie štátu,“ uviedol poslanec za SaS Jozef Rajtár. Dodal, že ak sa Ladislavovi Bašternákovi dokáže vina, tak by mu mal byť uložený omnoho prísnejší trest ako päť rokov, ktorý mu vymeral Okresný súd Bratislava II. „Pôjde totiž o opakovaný trestný čin páchaný organizovanou skupinou, a zároveň sa niekoľkonásobne zvýšila aj spôsobená škoda,“ vysvetlil.

NAKA začala trestné stíhanie na základe dvoch trestných oznámení, ktoré ešte v roku 2017 Rajtár podal. Dôvodom stíhania je ekonomická trestná činnosť, konkrétne zločin krátenia dane a poistného v prípade prevodov bytov v bytovom komplexe Five Star Residence. Podľa listu, ktorý Rajtárovi agentúra poslala, sa stíhanie začalo ešte 27. decembra minulého roku.

Upovedomenie o začatí trestného stíhania  Zdroj: SaS

Kým Marian Kočner už je vo väzení pre kauzu zmeniek televízie Markíza, Bašternákovi súd začiatok novembra minulého roku vymeral päťročný trest za to, že si nechal vyplatiť vratku DPH takmer dva milióny eur v súvislosti s kúpou dvanástich bytov v komplexe Five Star Residence. Počas hlavného pojednávania sa k činu priznal, voči rozsudku sa však odvolal. Bašternák si ešte v marci minulého roka chcel uplatniť účinnú ľútosť a zastaviť tak trestné stíhanie, návrh mu ale prokurátor neakceptoval. Následne zaplatil dlžnú sumu dva milióny eur.  

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: PH
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Exsiskára Kosíka v Mali uniesli! Pýtame sa, či túto operáciu nenariadilo Slovensko, hovorí Kosíkov podporovateľ

20:15 Exsiskára Kosíka v Mali uniesli! Pýtame sa, či túto operáciu nenariadilo Slovensko, hovorí Kosíkov podporovateľ

Informovala o tom v utorok agentúra AFP s odvolaním sa na jeho malijského právnika a podporovateľov.