Koaliční poslanci zatiaľ koaličnú dohodu nepodpisovali. Matovič chce, aby sa slávnostne podpísala na Hrade

26. 3. 2020 20:45

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) zatiaľ nedal podpísať koaličným poslancom znenie koaličnej dohody, hoci avizoval, že tak urobí tento týždeň a následne ju zverejní. Koaliční poslanci by si mali preštudovať dohodu aj s programovými prioritami v priebehu budúceho týždňa. Pre TASR to uviedol podpredseda hnutia Sme rodina a minister práce Milan Krajniak.

Koaliční poslanci zatiaľ koaličnú dohodu nepodpisovali. Matovič chce, aby sa slávnostne podpísala na Hrade
Foto: TASR
Popis: Prezidentka SR Zuzana Čaputová prijala v Prezidentskom paláci zástupcov strán a hnutí OĽaNO, Sme rodina, SaS a Za ľudí, ktoré sa dohodli na zostavení novej vlády.
reklama

„Najskôr si to preberú na poslaneckých kluboch a potom všetci poslanci potvrdia podpisom svoj súhlas s koaličnou zmluvou a s programovymi prioritami, ktoré sú podkladom pre programové vyhlásenie vlády," povedal Kraniak pre TASR s tým, že o mechanizme podpísania hovorili partneri na koaličnej rade.

Matovič vo štvrtok priblížil, že podpis dohody koaličnými poslancami by chcel zorganizovať ako slávnostný akt na rovnakom mieste, kde ju podpísali koaliční lídri, teda v priestoroch Bratislavského hradu.

„Aby ju aj samotní poslanci za rovnakých podmienok mohli podpísať. Potrebujeme to iba časovo zorganizovať," dodal predseda vlády s tým, že by k tomu mohlo dôjsť budúci týždeň.

Koaličnú dohodu podpísali predstavitelia OĽaNO, Sme rodina, SaS a Za ľudí uplynulú sobotu (21. 3.) na Bratislavskom hrade.

„Celý obsah koaličnej zmluvy zverejníme až v priebehu týždňa, lebo sme si povedali, že urobíme niečo, čo nie je štandardom, že umožníme, aby sa každý jeden koaličný poslanec pridal a takisto parafoval túto koaličnú zmluvu," hovoril v sobotu Matovič v súvislosti s tým, ako sa rozhodli vyriešiť problematické kultúrno-etické otázky.

Matovič očakáva, že s partnermi rýchlo vytvoria aj programové vyhlásenie vlády.

Svoje návrhy majú členovia vlády predložiť do 3. apríla, z nich má byť vypracovaný konečný návrh.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Súd zobral do väzby dvoch exfunkcionárov zadržaných v rámci akcie NAKA Dobytkár

21:58 Súd zobral do väzby dvoch exfunkcionárov zadržaných v rámci akcie NAKA Dobytkár

Sudca Špecializovaného trestného súdu v Pezinku, pracovisko Banská Bystrica (ŠTS) zobral v piatok do…