Koalíciu čaká kľúčová debata. Na stole je štátny rozpočet

17. 9. 2019 14:29

Koaličná rada, na ktorej by sa malo hovoriť aj o štátnom rozpočte, by mala byť vo štvrtok (19. 9.) alebo piatok (20. 9.). Uviedol to v utorok predseda Národnej rady (NR) SR a SNS Andrej Danko.

Koalíciu čaká kľúčová debata. Na stole je štátny rozpočet
Foto: TASR
Popis: Na archívnej snímke sprava koaliční lídri Béla Bugár (Most-Híd), Robert Fico (Smer-SD) a Andrej Danko (SNS) po podpise dodatku ku koaličnej zmluve

O možných termínoch sa rozprával aj s premiérom Petrom Pellegrinim (Smer-SD). "Myslím si, že vo štvrtok, piatok budeme kooperovať pri týchto opatreniach, ktoré minister financií potrebuje na zostavenie štátneho rozpočtu," skonštatoval Danko.

Koalícia by podľa neho mala hovoriť aj o rizikách, možnostiach i nových výhľadoch štátneho rozpočtu. "Verím, že to pragmaticky uzavrieme tak, aby budúci štátny rozpočet bol zodpovedne pripravený na schválenie, aby v Národnej rade SR 'zbehol' bez problémov," poznamenal.

Danko opätovne v tejto súvislosti upozornil na slabý výber DPH či odmeňovanie v štátnej správe. "Slovensku chýba systém odmeňovania v ústredných orgánoch štátnej správy," podotkol.

Očakáva, že minister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD) príde s koncepciou, ktorá vyrieši rozdiely platov. Zopakoval, že zvyšovanie spotrebnej dane z tabaku, ako presadzovalo Ministerstvo financií (MF) SR, je pre neho uzavretou témou.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Veľké dusno okolo generála Pavla: Novinár vypustil na verejnosť, čo vraj robil za komunistov. A generál buchol po stole

0:03 Veľké dusno okolo generála Pavla: Novinár vypustil na verejnosť, čo vraj robil za komunistov. A generál buchol po stole

Server Echo24.cz si posvietil na komunistickú minulosť generála Petra Pavla. Ukazuje sa vraj, že Pav…