Kňažko si sype popol na hlavu. Vulgárne slová do súdnej siene nepatria, rovnako podľa neho nepatrí tento sudca do talára

19.6.2017 9:07

Len pred niekoľkými dňami odsúdil Okresný súd Bratislava I Pavla Novotného na nepodmienečný trojročný trest odňatia slobody za to, že sa v januári vlámal do domu bývalého politika a herca Milana Kňažka. Kňažko vtedy lupiča postrelil a zavolal políciu. Po odchode zo súdnej siene sa však nevyhol vulgarizmom. Teraz sa celú situáciu snaží dodatočne vysvetliť. Obvinil recidivistu z pošliapania súkromia a falošnej ľútosti. Jeho žena musí vraj brať lieky na spanie. Kto ešte okrem sudcu podľa neho pochybil?

Kňažko si sype popol na hlavu. Vulgárne slová do súdnej siene nepatria, rovnako podľa neho nepatrí tento sudca do talára
Foto: TASR
Popis: Milan Kňažko

V prípade, že je zlodej prichytený pri čine, je podľa Kňažka jednoznačne vinný. „Akú hodnotu má v takomto prípade jeho priznanie? Môže sa vôbec nepriznať, keď je prichytený pri krádeži?“ pýta sa Kňažko vo svojom blogu na hnonline.sk Podľa neho sa prichytený zlodej môže len priznať, že kradol, hoci to sudca Tomík, ktorému bol prípad pridelený, hodnotí ako poľahčujúcu okolnosť.

Vyšetrovanie navyše potvrdilo, že krádež vlámaním dotyčný dokázateľne vykonal už najmenej štrnásťkrát. „... keď niekto prejaví viacnásobnú ľútosť nad takým istým spáchaným trestným činom, tak sa ho už v budúcnosti nedopustí. Ak áno, tak takáto ľútosť je falošná, účelová a nikto jej nemôže uveriť,konštatuje známy herec. Jeden sa však podľa neho predsa len našiel. Sudca Tomík... vykúzlil ďalšiu poľahčujúcu okolnosť pre recidivistu,“ dodal.

Kňažko pripomína Tomíkovo súdne rozhodnutie spred niekoľkých rokov v prospech Baťových dedičov. Slovensko takmer prišlo o miliardy vrátane Bojnického zámku a časti Partizánskeho. Tomíkovi zvažovali odobrať licenciu, no Súdna rada sa uspokojila s niekoľkomesačnými zrážkami z platu. „Týmto rozhodnutím sa dôvera verejnosti k súdom pravdepodobne nezvýšila,“ komentuje to štipľavo.

Tvrdí, že polícia nevypočula zlodejovho syna ani návštevníkov kasína, v ktorom bol štamgastom. „V priebehu prvých šestnástich hodín sa v našom dome vystriedali dva početné vyšetrovacie tímy. Keď som bol na prvom výsluchu, boli prítomní obaja šéfovia spomínaných tímov. Zdôvodnili mi to tým, že jeden z nich to dostane ako trvalý prípad. O pár dní dostal prípad niekto tretí, kto nebol na mieste činu,“ dopĺňa mozaiku vyšetrovania prípadu.

Herec a tribún Nežnej revolúcie uviedol, že jeho žena má od činu strach. „Keď nie som doma, zamyká dvere, všade svieti svetlo a žena má neustále pri sebe privolávač na bezpečnostnú službu. Bojí sa zaspať a musí brať lieky. Som na zlodeja veľmi nahnevaný... Keď vám niekto špinavou topánkou násilne pošliape vaše intímne súkromie a siaha vám na pocit bezpečnosti, zmení to nadlho vaše vnímanie,“ priznal.

Konflikt v súdnej sieni však Kňažka mrzí. „Za vulgárne slová sa všetkým ospravedlňujem. Tie nepatria do súdnej siene ani do slušnej spoločnosti. Rovnako ako nepatrí sudca Tomík do talára,“ neodpustil si.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: rp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Saková je profesionálka. Medvede by nevybrali horšie ako Smer. Kaliňák v sukni. Cynický úškľabok nespokojným občanom. Politici reagujú na novú šéfku rezortu vnútra

16:00 Saková je profesionálka. Medvede by nevybrali horšie ako Smer. Kaliňák v sukni. Cynický úškľabok nespokojným občanom. Politici reagujú na novú šéfku rezortu vnútra

Novou ministerkou vnútra sa po trojtýždňovom neúspešnom pôsobení Tomáša Druckera na rezorte stane do…