Klaus podporil protiutečeneckú AfD. Migrácia je podľa neho následok samovražedného európskeho správania

23. 3. 2016 19:12

Václav Klaus sa rozhodol, že verejne podporí nemeckú stranu AfD, ktorá má podľa nemeckých médií blízko k extrémizmu. Český exprezident je známy, že sa svojimi kontroverznými názormi netajil ani v minulosti. Verejne obdivoval Putina a kritizoval nemeckú politiku a Angelu Merkelovú.

Klaus podporil protiutečeneckú AfD. Migrácia je podľa neho následok samovražedného európskeho správania
Foto: youtube/Volksbote TV
Popis: Václav Klaus verejne podporil nemeckú stranu AfD

Bývalý český prezident stranu AfD nepodporil po prvýkrát. Svoje sympatie k strane dal najavo aj pred nemeckými regionálnymi voľbami, v ktorých AfD získala vysokú podporu voličov. Tentokrát Klaus vystúpil na podujatí strany ako hosťujúci rečník.

V prejave kritizoval Európsku úniu a tiež nemeckú utečeneckú politiku. Myslí si, že Európa je vo veľkej spoločenskej a hospodárskej kríze. „Človek zvonka by sa nemal miešať do volieb. Na to nemá mandát. My sa však nenachádzame v normálnej situácii,“ cituje Klausa Aktuálne.sk.

Vo svojom prejave sa český exprezident zameral aj na utečencov a kritiku Angely Merkelovej. „Migrácia nespadla z neba,“ povedal Klaus a dodal, že si myslí, že dôvody na migráciu sa nenachádzajú v krajinách postihnutých vojnou. „Dnešná migrácia je následok európskeho samovražedného správania,“ vyhlásil.

Vystúpenie Frauke Petryovej a Václava Klausa na zhromaždení AfD Zdroj: Facebook/Volksbote TV

Diváci jeho kontroverzným názorom na zhromaždení AfD s nadšením tlieskali. Klaus ďalej podotkol, že si myslí, že sloboda prejavu v EÚ neexistuje. „Ľudia v Európe sú v dnešných časoch skoro tak silno regulovaní, manipulovaní a indoktrinovaní, ako sme boli my v neskoršej komunistickej ére,“ pokračoval politik vo svojich kontroverzných vyhláseniach.

Klausa už skritizovali aj nemecké médiá, ktoré pripomenuli najmä jeho komunistickú minulosť. Okrem toho, že má Klaus podľa nemeckých médií prepojenia na ruských oligarchov, netajil sa ani svojím obdivom k ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi. Nemecká strana AfD, ktorú vedie Frauke Petryová, je známa svojou protiutečeneckou politikou a hlasným kritizovaním Angely Merkelovej. Informácie o Václavovi Klausovi priniesla stránka Aktuálne.sk.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: lb
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Pellegrini bol pri hrobe svätého Cyrila. Dnes ho na osobnej audiencii prijme pápež

8:01 VIDEO Pellegrini bol pri hrobe svätého Cyrila. Dnes ho na osobnej audiencii prijme pápež

Premiér Peter Pellegrini v nedeľu po prílete do Ríma navštívil Pápežské slovenské kolégium sv. Cyril…