Klamár a podvodník Boris Johnson to skúša s nenávisťou k moslimom, búria sa Britské listy. Prečítajte si, čo svojrázny Brit vyhlásil

10.8.2018 7:00

Bývalého britského ministra zahraničia Borisa Johnsona označili Britské listy vo svojom článku, v ktorom informujú o tom, že vydal v denníku The Daily Telegraph komentár, kde prirovnal moslimky nosiace závoj na tvári k „poštovým schránkam“ a k teroristom, za klamára, podvodníka a manipulátora. Jeho rasistické a islamofóbne výroky mu vraj majú pomôcť stať sa po kolapse brexitu a rezignácii Theresy Mayovej šéfom Konzervatívnej strany. Johnson trvá na tom, že jeho článok bol vyvážený, a požiadavku predsedu Konzervatívnej strany, aby sa za svoje výroky ospravedlnil, dôrazne odmieta.

Klamár a podvodník Boris Johnson to skúša s nenávisťou k moslimom, búria sa Britské listy. Prečítajte si, čo svojrázny Brit vyhlásil
Foto: pk
Popis: Boris Johnson.

Zdiskreditovaný manipulátor, klamár a podvodník Boris Johnson sa chce svojimi výrokmi podľa niektorých zahraničných komentátorov stať populárnym v Konzervatívnej strane, ktorá sa v dôsledku brexitu ostro posunula k ultrapravici, píšu Britské listy. V minulých dňoch Johnson tiež rokoval s americkým konzervatívcom Stevom Bannonom, ktorý sa snaží zjednotiť európsku populistickú pravicu, informovali Britské listy.

Komentátor Nick Cohen poukázal vo svojom tweete na to, že Konzervatívna strana zase trpí islamofóbiou. V poslednom čase je v Británii ostro kritizovaná Labouristická strana za svoj antisemitizmus. „Keď nenávidíte židov, hlasujte za labouristov. Keď nenávidíte moslimov, hlasujte za konzervatívcov. Čo je toto do pekla za krajinu?“ rozčuľoval sa Cohen na sociálnej sieti.

 

 

Zdroj: Twitter/Nick Cohen

„Boli to urážlivé výroky, ale aj múdra politická stratégia. Boris vie, aký to má vplyv – že táto brutálne primitívna politika funguje, má s tým skúsenosť z kampane za brexit,“ uviedla barónka Sayeeda Warsiová. Poslankyňa Snemovne lordov bola prvou političkou z Konzervatívnej strany, ktorá Johnsona ostro skritizovala za jeho výroky. Presne toto, čo Johnson teraz predvádza, je podľa nej slepý fanatizmus, aký presadzujú Bannon a Trump a ktorý sa teraz presadzuje do mainstreamu britskej politiky.

Barónku vraj veľmi uráža, že moslimské ženy sa stávajú užitočným politickým nástrojom, aby si niekto zvýšil politickú popularitu u ideologicky najpevnejších veriacich a u britských konzervatívcov. Tragédiou podľa jej slov tiež je, že v jej strane tieto slová, tieto urážlivé výrazy, táto stereotypizácia, táto šikana nie sú len nejakým lacným povrchným pokusom, ale signálom, že všetko je dovolené, pretože po takýchto výrokoch nenasleduje žiadny trest. „Hlboko ma znepokojuje, že ľudia na miestnej úrovni v našej strane, ľudia, ktorí budú voliť budúceho predáka našej strany, podliehajú a pozitívne reagujú na takéto výroky,“ dodala.

 

 

Zdroj: Twitter/Channel 4 News

Borisa Johnsona vraj už predseda Konzervatívnej strany Brandon Lewis požiadal, aby sa za svoje slová o moslimských ženách ospravedlnil. Pridala sa aj premiérka Theresa Mayová, ktorá Johnsona nijako nepotrestala. Johnson však ospravedlnenie odmieta. Tvrdí, že jeho článok bol vyvážený, pretože v ňom píše, že by moslimky mali mať právo nosiť na sebe, čo chcú.

Celý text nájdete na webe Blisty.cz.

autor: nab

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Fico, Kotleba, Danko... Nevymedzujem sa, budem rokovať s každým, odkazuje Kollár

18:00 Fico, Kotleba, Danko... Nevymedzujem sa, budem rokovať s každým, odkazuje Kollár

Ak by strana Sme rodina uspela v parlamentných voľbách, jej predseda a poslanec Národnej rady SR Bor…