Kiššová o trinástych platoch: Mýlite sa, ak si myslíte, že si tým kúpite sympatie verejnosti. SaS namiesto toho navrhuje plošné zníženie odvodov

27. 11. 2017 17:00

Opozičná SaS považuje koaličné návrhy na dobrovoľné vyplácanie 13. a 14. platu za číry populizmus, ktorý zamotá hlavu najmä účtovníkom. Namiesto týchto opatrení navrhuje strana znížiť odvody zamestnancom.

Kiššová o trinástych platoch: Mýlite sa, ak si myslíte, že si tým kúpite sympatie verejnosti. SaS namiesto toho navrhuje plošné zníženie odvodov
Foto: df
Popis: Jana Kiššová
reklama

Detaily vyplácania 13. a 14. platu prezradil v piatok (24.11.) predseda koaličnej SNS Andrej Danko. Podľa SaS by sa však vláda mala zamerať na zníženie odvodového zaťaženia. „Navrhujeme, aby vláda znížila o príslušné percento odvody,“ uviedla v správe pre médiá podpredsedníčka SaS a tímlíderka strany pre podnikateľské prostredie Jana Kiššová.

Znížením odvodov sa podľa nej dosiahne to, že vyššiu mzdu bude mať každý zamestnanec vrátane zamestnancov vo verejnom sektore, ako sú zdravotné sestry, lekári či učitelia. „Teda nielen tí pracujúci, ktorým zamestnávateľ vyplatí 13. a 14. plat, lebo mu to umožnia ekonomické možnosti firmy alebo tlak odborov,“ podotkla Kiššová.

Administratívne zložitý návrh SNS podľa liberálov primárne nesleduje záujmy občanov, ale záujem koaličných politických strán, ktorým klesá popularita. „Veľmi sa však mýlia v tom, ak si myslia, že si týmto diletantským návrhom kúpia sympatie verejnosti,“ dodala podpredsedníčka SaS.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Haulík: Pellegrini nechce byť predsedom Smeru. Zrátal si, že potom by už nikdy nebol premiérom

23:59 Haulík: Pellegrini nechce byť predsedom Smeru. Zrátal si, že potom by už nikdy nebol premiérom

Pellegrini nemá záujem o funkciu predsedu Smeru. „Podľa mňa si to vyhodnotil skôr tak, že ak by sa …