Kiska tvrdí, že odkaz od Fica, ktorý mu adresoval Bugár, bolo vydieranie

27. 4. 2019 0:00

Podpredseda NR SR Béla Bugár (Most-Híd) odmietol vypovedať v kauze vydierania Andreja Kisku Robertom Ficom, ak ho prezident nevymenuje za ústavného sudcu. Polícia už vypočula ako poškodeného prezidenta SR aj niekoľkých svedkov. Béla Bugár cez hovorkyňu odkázal, že sa k tomu nebude vyjadrovať. Odvolal sa na svoj status poslanca. Odznelo v piatkových (26.4.) večerných Novinách TV JOJ.

Kiska tvrdí, že odkaz od Fica, ktorý mu adresoval Bugár, bolo vydieranie
Foto: TASR
Popis: Béla Bugár

Konfrontácia

Je reálne, že vyšetrovateľ onedlho pred seba súčasne postaví Kisku aj Fica a bude ich navzájom konfrontovať. Môže sa stať, že dôjde ku konfrontácii aj so svedkami. Budú stáť oproti sebe a vyšetrovateľ im bude klásť otázky.

Na snímke R. Fico a A. Kiska

Fico ma vydieral, tvrdí prezident

Prezident Andrej Kiska trvá na tom, že ho poslanec Robert Fico vydieral, ak ho nevymenuje za ústavného sudcu. Kiskovi blízka firma a jej konateľ už niekoľko mesiacov čelia obvineniu pre závažný daňový delikt.

Fico sa 26. februára vyjadril, že „prezident Kiska je plačko. Keď došlo k tomu, že bolo vznesené obvinenie proti firme KTAG, tak prišiel s tým, že ho jednoducho niekto vydiera“.

Anketa

Myslíte si, že Kiskova strana Za ľudí bude úspešná?

16%
84%
hlasovalo: 6268 ľudí

Bugár Kiskovi odovzdal odkaz od Fica

Prezident Kiska rozsiahlo vypovedal už v marci pre NAKA, ako sa stretával s Robertom Ficom ešte koncom minulého roka a uviedol, že to, čo Robert Fico považoval za normálny rozhovor o politickom dianí v krajine, pre Kisku tak nevyznelo. Najmä vraj po telefonáte Bélu Bugára, ktorý mu dal odkaz od Fica. Obsah rozhovoru Kiska vyhodnotil ako vydieranie. „Mal mi nechať odkaz, že buď ho vymenujem za predsedu Ústavného súdu, alebo boj proti mne bude pokračovať,“ povedal 22. februára Andrej Kiska.

Na snímke B. Bugár

Vo výpovediach Kisku a Fica sú zásadné rozpory

Stretnutia Kisku s Ficom absolvoval jeho hovorca aj predseda vlády Peter Pellegrini. Všetkých kľúčových svedkov už vyšetrovatelia vypočuli: Andreja K., Roberta F., Petra P., Romana K. Je predpoklad, že vo výpovediach Kisku a Fica sú zásadné rozpory.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Brutálna smrť mladíka v centre Bratislavy. Polícia už obvinila dvoch Srbov zo zabitia

15:53 Brutálna smrť mladíka v centre Bratislavy. Polícia už obvinila dvoch Srbov zo zabitia

Dvaja muži, ktorí mali v nedeľu (8. 12.) nadránom v bratislavskom Starom Meste napadnúť a usmrtiť 22…