Kiska si pomýlil úrad prezidenta s úradom propagandy. Píše Dag Daniš

8. 10. 2015 8:29

Z prejavu Kisku bolo cítiť Dzurindu. Jeho prejav pripomínal staré dobré dzurindovské triky a varovania typu - Slovensko je vraj pri odmietaní utečeneckých kvót neúspešné a izolované, či Slovensko musí ostať verné západným spojencom a plniť záväzky. Prezidentov prejav hodnotí na portáli Aktuality.sk Dag Daniš.

Kiska si pomýlil úrad  prezidenta s úradom propagandy. Píše Dag Daniš
Foto: SITA
Popis: Prezident Andrej Kiska prijal v paláci azylantov

Prezident Andrej Kiska vo svojom prejave pred poslaneckým zborom kritizoval odmietanie utečeneckých kvót zo strany Slovenska, pretože vďaka tomuto postoju sme ako krajina neúspešná a osamotená.

Prezident zdôraznil, že Slovensko musí ostať verné západným spojencom a plniť záväzky. Naznačil, že by sa Slováci mali viac stotožniť s hodnotami Európskej únie.

Na tieto vyjadrenia reaguje komentátor Dag Daniš slovami, že „Kiskov prejav pripomínal staré dobré dzurindovské triky a varovania“. „Vôbec nie je pravda, že Slovensko je so svojou protiimigračnou politikou neúspešné a osamotené. Naopak. Postoje východnej Európy – skončenie politiky otvorených dverí, stráženie hraníc a tlak na prímerie v Sýrii – preberajú aj lídri únie,“ oponuje komentátor.

Podľa Daniša tiež nie je pravda, že nám hrozí diskvalifikácia z jadra EÚ. „Ficova vláda nespravila nič neprijateľné. Len napadla kontroverzné rozhodnutie o kvótach na súdnom dvore EÚ. Aby sme vedeli, ako vyzerá právna rovnováha medzi rozhodnutiami únie a suverenitou národných štátov,“ obhajuje kroky vlády.

Prezident si želá obnovenie dôvery slovenskej verejnosti voči NATO a EÚ. Podľa komentátora je však obnovenie dôvery voči lídrom EÚ plne v rukách Bruselu.  „Ak chce Západ udržať jednotu a obstáť v konfrontácii s rivalmi, práve toto bude veľká výzva, ktorú treba zvládnuť. Obnoviť dôveru. Lenže: túto výzvu treba adresovať v prvom rade Bruselu. Až v druhom rade Slovákom v Terchovej,“ myslí si Daniš.  

Celý komentár si môžete prečítať TU

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Veronika Žilková
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Súd rozhodol v prípade tragického výbuchu v Prešove. Trojica obvinených putuje do väzby

18:23 Súd rozhodol v prípade tragického výbuchu v Prešove. Trojica obvinených putuje do väzby

Traja obvinení z trestného činu všeobecného ohrozenia v súvislosti s výbuchom plynu v jednom z prešo…