Kiska sa zúčastní na oslavách výročia vstupu Českej republiky do NATO

11.3.2019 13:30

Prezident SR Andrej Kiska sa v utorok (12. 3.) spolu s maďarským a poľským prezidentom zúčastní na oslavách 20. výročia vstupu Českej republiky do NATO.

Kiska sa zúčastní na oslavách výročia vstupu Českej republiky do NATO
Foto: TASR
Popis: Na snímke príchod generálneho tajomníka NATO Jensa Stoltenberga na stretnutie B9. Vpravo prezident SR Andrej Kiska.

Vystúpi tam s príhovorom a zúčastní sa na diskusii o význame členstva krajín V4 v NATO. Informovala o tom Henrieta Hajtová z tlačového oddelenia Kancelárie prezidenta SR. "Česká republika vstúpila do NATO v roku 1999 spolu Poľskom a Maďarskom v rámci prvej vlny rozširovania Aliancie po páde Železnej opony. Slovensko si tento rok pripomína 15. výročie vstupu do Aliancie," pripomenula Hajtová.

Na oslavách na Pražskom hrade sa zúčastnia aj zástupkyňa generálneho tajomníka NATO Rose Gottemoellerová, bývalá ministerka zahraničných vecí USA Madeleine Albrightová, ministri zahraničných vecí a obrany krajín V4 a ďalší významní hostia z Českej republiky, Slovenska, Poľska, Maďarska a USA.

Na oslavách sa zúčastnia aj minister obrany Peter Gajdoš (SNS) a štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR Lukáš Parízek. Informoval o tom tlačový odbor rezortu diplomacie. Parízek sa následne stretne s ministrom zahraničných vecí ČR Tomášom Petříčkom a námestníkmi rezortu diplomacie. Súčasťou Parízkovej pracovnej návštevy bude aj stretnutie s predstaviteľmi slovenských krajanských spolkov a združení v ČR.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Fico pripomenul, že Kaliňák z politiky neodišiel. A takto vidí budúcnosť Smeru

13:30 Fico pripomenul, že Kaliňák z politiky neodišiel. A takto vidí budúcnosť Smeru

Strane Smer-SD možno dobre padne nejaký čas pôsobiť v opozícii, my však ideme vyhrať parlamentné voľ…