Kiska reaguje na ´búrku´ v Smere

29. 5. 2019 18:25

Pnutie v najväčšej vládnej strane Smer-SD je obrovské, prezident Andrej Kiska ho však komentovať nebude. Pre TASR to povedal prezident počas stredajšej rozlúčkovej návštevy v Trenčíne.

Kiska reaguje na ´búrku´ v Smere
Foto: TASR
Popis: Andrej Kiska

Pnutie v najväčšej vládnej strane Smer-SD je obrovské, prezident Andrej Kiska ho však komentovať nebude. Pre TASR to povedal prezident počas stredajšej rozlúčkovej návštevy v Trenčíne.

„Je to vec ich interných procesov. Vidieť, že to pnutie tam je obrovské, vidieť, že vnútri tejto strany si jej členovia uvedomujú, že aj táto strana potrebuje zásadnú reformu. Ale sú to ich interné záležitosti a záleží len na nich, len na členoch strany, ako si túto stranu predstavujú,“ doplnil Kiska.

Ako sme informovali včera (28.5)  členovia najsilnejšej vládnej strany chcú v Smere zmeny. Nie všetci, iba niektorí na východe Slovenska. Predsedníctvu strany poslali niektoré jej tamojšie organizácie výzvu, v ktorej žiadajú, aby zo straníckych funkcií odstúpili tí najvyšší: predseda Robert Fico a podpredseda Robert Kaliňák. Strane sa zmenšuje členská základňa, počet voličov a vedenie so svojimi štruktúrami nekomunikuje – aj to sú konkrétne výhrady, ktoré ich výzva, obsahuje.

Dnes sedem krajských predsedov Smeru-SD v reakcii na situáciu vyhlásilo, že strana je jednotná a že budú o jej budúcnosti rozhodovať na riadnom sneme. Iniciátori výzvy žiadajú mimoriadny snem. Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) pripúšťa v súvislosti so situáciou v Smere-SD svoj odchod.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Stav bytového domu, v ktorom došlo k výbuchu, je zlý. Niet čo zachraňovať, tvrdí statik

20:31 Stav bytového domu, v ktorom došlo k výbuchu, je zlý. Niet čo zachraňovať, tvrdí statik

Hasiči v sobotu večer ukončili zásah v bytovom dome na Mukačevskej ulici v Prešove, kde došlo v piat…