Kiska opäť mimo Slovenska. Tentoraz pracovne. Prečo bol v Bukurešti?

4. 11. 2015 17:00

Na nevyhnutnosť hľadať mierové riešenia, ktoré prispejú k bezpečnosti obyvateľov v Európe poukázal na dnešnom rokovaní prezidentov v Bukurešti slovenský prezident Andrej Kiska.

Kiska opäť mimo Slovenska. Tentoraz pracovne. Prečo bol v Bukurešti?
Foto: SITA
Popis: Prezident Andrej Kiska v Národnej rade SR
reklama

"Osobitne v čase zhoršujúcej sa bezpečnostnej situácie v dôsledku krízy na Ukrajine či situácie v Sýrii," zdôraznil. Ako informovala Elena Bianchi z Tlačového odboru Kancelárie prezidenta Slovenskej republiky, hlavným nástrojom podľa slovenského prezidenta musí aj naďalej zostať dodržiavanie medzinárodného práva a medzinárodných záväzkov.

Na rokovaní boli prezidenti alebo ich zástupcovia z Bulharska, Českej republiky, Estónska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Poľska a Rumunska. Najvyšší predstavitelia diskutovali o príprave summitu NATO v júli budúceho roka vo Varšave, o dlhodobej adaptácii vo svetle zhoršujúcej sa bezpečnostnej situácie vo svete, o budúcnosti vzťahov NATO – Rusko, ako aj o pokračovaní rozširovania Aliancie. Účastníci stretnutia sa zhodli, že v prípade ohrozenia má však každý štát právo prijať potrebné opatrenia, individuálne či kolektívne. Tieto opatrenia by mali byť založené na starostlivých analýzach a odporúčaniach vojenských expertov. Slovensko si plní záväzky, ku ktorým sa prihlásilo na summite NATO v roku 2014 vo Walese. Podporí tiež opatrenia, ktoré prispejú k zvýšeniu bezpečnosti obyvateľov Slovenska a jeho spojencov.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: SITA
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Koniec príbehu o „švédskej ceste“ proti epidémii. Vláda schválila veľmi prísny návrh karantény

23:59 Koniec príbehu o „švédskej ceste“ proti epidémii. Vláda schválila veľmi prísny návrh karantény

Doteraz boli opatrenia, ktoré zaviedla švédska vláda, v porovnaní so zvyškom Európy veľmi umiernené.…