Kiska odcestoval do Paríža na oslavy stého výročia konca prvej svetovej vojny

11. 11. 2018 10:05

Slovenský prezident Andrej Kiska v nedeľu ráno odcestoval do Paríža, kde sa na pozvanie francúzskej hlavy štátu Emmanuela Macrona zúčastní na oslavách stého výročia ukončenia prvej svetovej vojny. Podujatie pri Víťaznom oblúku na Elyzejských poliach sa koná symbolicky 11. novembra o 11. hodine, kedy pred sto rokmi vstúpilo do platnosti prímerie medzi štátmi Dohody a Nemeckom, ktoré znamenalo koniec bojov v prvej svetovej vojne.

Kiska odcestoval do Paríža na oslavy stého výročia konca prvej svetovej vojny
Foto: TASR
Popis: Andrej Kiska
reklama

Ako TASR informovala Julie Jonckheerová z úradu francúzskeho prezidenta, na podujatí sa zúčastní niekoľko desiatok hláv štátov a šéfov vlád z celého sveta, vrátane amerického prezidenta Donalda Trumpa a ruského prezidenta Vladimira Putina. Príde aj nemecká kancelárka Angela Merkelová, ktorej krajina bola pred sto rokmi porazenou stranou vo vojne. Medzi hosťami osláv sú aj dvaja králi, španielsky Filip VI. a marocký Muhammad VI., ďalej generálny tajomník OSN António Guterres, šéf NATO Jens Stoltenberg či predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker.

Súčasťou Kiskovho programu v Paríži bude aj oficiálny obed podávaný francúzskym prezidentom a účasť na otvorení prvého ročníka Parížskeho mierového fóra, uviedla Henrieta Hajtová z tlačového odboru kancelárie slovenského prezidenta.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…