Kiska neobvykle tvrdo: Fico je pre mňa ešte väčším sklamaním ako bezcharakterný a falošný Kaliňák

3. 1. 2018 13:16

Prezident Andrej Kiska a najsilnejšia tuzemská strana Smer-SD sa na prelome rokov do seba poriadne pustili. Včera hlavu štátu kritizoval trojlístok smeráckych poslancov pre odovzdávanie ocenení k 25. výročiu Slovenska, tentoraz si vzal pre zmenu slovo Kiska.

Kiska neobvykle tvrdo: Fico je pre mňa ešte väčším sklamaním ako bezcharakterný a falošný Kaliňák
Foto: TASR
Popis: Zľava minister vnútra Robert Kaliňák a prezident Andrej Kiska
reklama

Rodák z Popradu, ktorý sedí v prezidentskom kresle od roku 2014, najnovšie najviac kritizoval ako premiéra Fica, tak ministra vnútra Roberta Kaliňáka.

Ako cituje slovenskú hlavu štátu portál maďarskojazyčného týždenníka Vasárnap, Kiska označil Kaliňáka za „bezcharakterného a falošného“.

Prezident pritom tvrdí, že už pred nástupom do funkcie ho pred Kaliňákom viacero ľudí z brandže varovalo. Napokon, práve Kaliňák má byť tým, kto na Kisku údajne nastražil pascu týkajúcu sa kauzy letov do Popradu.

„Mnohí ma varovali, aby som mu neveril, pretože je priateľský, dokonca žoviálny, ale keď to bude v jeho záujme, okamžite ma oklame. Spolupracovníci mi často vyčítajú, že v ľuďoch hľadám to dobré. Aj keď o niekom stokrát počujem, že to je bezcharakterný, falošný človek,“ pustil sa opäť do Kaliňáka slovenský prezident.

Celkovo vidí Kiska za minuloročným konfliktom medzi ním a Robertom Ficom, respektíve ďalšími špičkami Smeru, snahu o diskreditáciu jeho osoby.

Na margo samotného premiéra sa vyjadril ešte ostrejšie.

Predseda vlády je pre Kisku v porovnaní s už spomínaným ministrom vnútra „ešte väčším sklamaním".

„Je mi smutno z toho, že minister vnútra môže s vedomím premiéra zneužiť svoj úrad, najmä ak premiér nedávno prehlásil: Uvidíme, čo v súvislosti s prezidentom ešte vysvitne,“ povedal tiež Kiska narážajúc na vlaňajšiu daňovú kontrolu v jeho firme.

Podľa Kisku totiž stále žijeme v ´mafiánskom´ štáte, kde dochádza k zneužívaniu moci tými, ktorí chcú zdiskreditovať ľudí, ktorí sú im nepohodlní.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mr
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Trnka sa dnes postaví pred disciplinárku generálnej prokuratúry

7:50 VIDEO Trnka sa dnes postaví pred disciplinárku generálnej prokuratúry

Bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka sa v utorok (2. 6.) postaví pred disciplinárnu komisiu G…