Kiska dostal pracovnú ponuku v Afrike. Obávam sa, že toto ja nedám, reagoval prezident

13.6.2018 8:45

Prezident Andrej Kiska svojím rozhodnutím nekandidovať opätovne na funkciu hlavy štátu sklamal množstvo svojich priaznivcov. Patrí k nim zrejme aj humanitárna organizácia Magna, ktorá Kiskovi ponúkla po odchode z Grasalkovičovho paláca dobrovoľnícke miesto v africkom Kongu.

Kiska dostal pracovnú ponuku v Afrike. Obávam sa, že toto ja nedám, reagoval prezident
Foto: TASR
Popis: Andrej Kiska
Kiska svoju novú „pracovnú ponuku“ zverejnil v plnom znení a dodal, že prišla od jeho kamarátov z organizácie Magna. Tá ponúkla prezidentovi po odchode z funkcie oveľa menej, ako by sa dalo čakať. 
 
„Ak by ste sa chceli naďalej realizovať v prospešných veciach, môžete odísť do Konga s Magnou zachraňovať životy detí. Nemôžeme vám ponúknuť výsady Prezidentského paláca, pretože nemáme vodu, elektrinu a ani ochranku, ktorá by sa tu zišla pri prestrelkách. Môžeme vám ale ponúknuť dobrý pocit z práce, ktorá dáva zmysel,“ píše zakladateľ organizácie Martin Bandžák v liste prezidentovi. 
 
Po odchode z Prezidentského paláca má však Kiska podľa vlastných vyjadrení skôr politické ambície a pracovnú ponuku, ktorá zrejme nebola myslená tak úplne vážne, zdvorilo odmietol. Pochválil ľudí z humanitárnej organizácie Magna a dodal, že ich prácu si nesmierne váži, pretože pomáhajú v krajinách postihnutých rôznymi katastrofami.  
 
„Oslovili ma s pracovnou ponukou do Konga, ale obávam sa, že toto ja nedám. Ale môžem pomôcť inak a vďaka tomu budú môcť naďalej liečiť a zachraňovať deti v krízových oblastiach,“ napísal Kiska na svojom oficiálnom facebookovom profile. 
 
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Sme jeden úžasný národ, ukazujeme to aj tým, že Slovák je premiérom v Čechách, povedal Danko v diskusii s Kiskom a Pellegrinim

13:00 Sme jeden úžasný národ, ukazujeme to aj tým, že Slovák je premiérom v Čechách, povedal Danko v diskusii s Kiskom a Pellegrinim

Bez vzniku Československa by nebolo dnešného suverénneho Slovenska. V diskusnej relácii RTVS O 5 mi…