Kiska Ficovi: Nebudem sa zapájať do neľudského besnenia, príde čas reagovať

20. 2. 2019 18:00

Predseda Smeru Robert Fico sa dnes pred novinármi vyjadril ku včerajšiemu obvineniu konateľa firmy KTAG z podozrenia páchania daňových zločinov. Spoločníkom KTAG bol aj súčasný prezident SR Andrej Kiska, ktorého expremiér v tejto súvislosti prirovnal k podnikateľovi Bašternákovi či ho označil za chránený druh.

Kiska Ficovi: Nebudem sa zapájať do neľudského besnenia, príde čas reagovať
Foto: TASR
Popis: Andrej Kiska počas vystúpenia v parlamente.
reklama

Predseda Smeru Robert Fico sa dnes pred novinármi vyjadril ku včerajšiemu obvineniu konateľa firmy KTAG z podozrenia páchania daňových zločinov. Spoločníkom KTAG bol aj súčasný prezident SR Andrej Kiska, ktorého expremiér v tejto súvislosti prirovnal k podnikateľovi Bašternákovi či ho označil za chránený druh. Fico na dnešnej tlačovej konferencii v centrále Smeru pripomenul aj prezidentské voľby v roku 2014, ktorým dal prívlastok neférové. Prezident Andrej Kiska k jeho vyhláseniam poslal nasledujúce vyjadrenie: 

V predvečer výročia ohavnej vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej by sme mali spomínať na nezmyslenú smrť dvoch mladých ľudí, ktorí volali o pomoc, ale štát to ignoroval. Mrzí ma, že Robert Fico na to rýchlo zabudol. Nebudem sa zapájať do neľudského besnenia, špinavých politických hier a vyjadrím sa ku všetkému až potom, ako si Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú slušne uctíme. Zajtra podvečer zapálim s ľuďmi sviečku za Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú v Košiciach na námestí, večer budem čítať články Jána Kuciaka v Tabačke. Až potom, v piatok, príde čas reagovať," zhrnul v reakcii prezident Andrej Kiska.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…