Kažimírovo nečakané priznanie. Väzby na právnika z Bonaparte

30.12.2016 18:48

Priznáva sa k nemu, no v súčasnosti to už nepovažuje za tému. Smerácky minister financií Peter Kažimír bol pred pár rokmi biznis partnerom právnika, ktorého meno sa objavuje aj v kauze Bašternák.

Kažimírovo nečakané priznanie. Väzby na právnika z Bonaparte
Foto: TASR
Popis: Peter Kažimír

Poznajú sa, no už roky neboli v kontakte. Navyše ani netušil, že meno jeho bývalého obchodného spoločníka figuruje v kauze Bonaparte. Tak to aspoň tvrdí súčasný minister financií Peter Kažimír pre magazín TREND.

Reč je o právnikovi Ivanovi Piterkovi, s ktorým Kažimír spoluvlastnil do roku 2011 brniansku firmu Sceptrum. Práve spomínaný Piterka mal spolu s kontroverzným Ladislavom Bašternákom developovať bytový komplex Bonaparte v Bratislave. 

Čo je však zaujímavejšie: „V roku 2011, za skrátenej vlády Ivety Radičovej, daniari odklepli vratku DPH 3,6 milióna eur aj na Bonaparte,“ píše na margo spomínanej dvojice v predmetnom článku TREND.

Pri zmienke o právnikovi  „namočenom“ v kauze, ktorá hýbala dlhé mesiace Slovenskom, sa minister vyjadroval opatrne.

„Od roku 2006 s ním nemám žiadny biznis a vzhľadom na jeho typ práce sa s ním ani pravidelne nestretávam. O jeho účasti v Bonaparte som sa dozvedel až z otázok médií. Nemal som dovtedy žiadnu operatívnu informáciu ani o kauze Bonaparte,“ dušuje sa Kažimír.

Ako sa ďalej v článku spomína, pred 10 rokmi bol Kažimír v spoločnosti Sceptrum 40-percentným akcionárom, pričom majetok firmy podnikajúcej v oblasti realít sa pohyboval zhruba na úrovni 200 miliónov českých korún.

„Ja som z firmy preč od roku 2011, keď som svoje akcie predal aj pre možné reputačné riziko, keďže ten spor o ovládnutie firmy cez konkurz sa mohol vyvinúť všelijako,“ povedal Kažimír narážajúc na spor z roku 2010, keď akcionári previedli svoje pohľadávky voči firme práve na Ivana Piterku.  

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mr

Ďalšie články z rubriky

Kiska po nominácii novej ministerky vnútra poriadne spustil: Neprijateľné, ignorovanie ľudí. Vládna väčšina nepochopila, že sa úplne rozsypala aj tak mizerná dôvera ľudí v štát

17:10 Kiska po nominácii novej ministerky vnútra poriadne spustil: Neprijateľné, ignorovanie ľudí. Vládna väčšina nepochopila, že sa úplne rozsypala aj tak mizerná dôvera ľudí v štát

Prezident SR Andrej Kiska nie je spokojný s nomináciou Denisy Sakovej na post ministerky vnútra. Vym…