Kažimír k eurorozpočtu: Ak sa ma pýtate, ako to dopadne, tak to je téma pre veľkých chlapcov a ja k nim nepatrím

9. 3. 2016 13:12

Slovensko má pred sebou veľmi vážne úlohy a minister financií Peter Kažimír verí, že „hneď ako stúpne hmla, sa bude dať racionálne rozprávať aj o takých dôležitých témach ako je naše predsedníctvo alebo rozpočet EÚ“. Na naše predsedníctvo sme podľa Kažimíra veľmi dobre technicky pripravený.

Kažimír k eurorozpočtu: Ak sa ma pýtate, ako to dopadne, tak to je téma pre veľkých chlapcov a ja k nim nepatrím
Foto: sita
Popis: Minister financií Peter Kažimír
reklama

Na margo dohadovania eurorozpočtu uviedol, že je to téma, ktorej sa treba začať venovať od apríla a človek, ktorý je za to zodpovedný, by tam mal byť do januára, februára budúceho roku. Šéf rezortu financií na margo povolebnej situácie zdôraznil, že teraz ide o to, kto si vôbec sadne za stôl. Ide o to, aby si konkrétni ľudia mohli sadnúť za stôl a mali dosť figúrok na šachovnici. „Ak sa ma pýtate, ako to dopadne, tak to je téma pre veľkých chlapcov a ja k nim nepatrím,“ dodal po rokovaní vlády pre médiá.

Slovensko sa podľa ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka výsledkom sobotňajších parlamentných volieb zaradilo medzi európske krajiny s komplikovaným spôsobom vládnutia a aj do pomerne veľkej skupiny krajín, ktoré majú extrémistov v parlamente. "Žiaľ, už nevybočujeme z prúdu," skonštatoval pre médiá.

Šéf rezortu zahraničia verí, že nový kabinet, ktorý vznikne, bude proeurópsky. „Slovensko potrebuje EÚ. Chcem, aby si nová vláda bola vedomá toho, aké je dôležité naše predsedníctvo a aby si ministri osvojili svoje agendy,“ dodal. Lajčák uviedol, že je potrebné ísť do Bruselu zorganizovať zasadnutie kolégia Európskej komisie so slovenskou vládou, každý minister musí ísť na príslušné generálne riaditeľstvo a do europarlamentu.

Čas beží, za normálnych okolností to už malo byť za nami, konštatoval. Všetci lídri by si podľa neho mali uvedomiť, že to, koho máme vo vláde, Európu až tak veľmi nezaujíma, ale zaujíma ju to, či Slovensko profesionálne zvládne predsedníctvo.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: SITA
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Urbancová odchádza do dôchodku. Najvyšší súd povedie jeho najstarší sudca

20:30 Urbancová odchádza do dôchodku. Najvyšší súd povedie jeho najstarší sudca

Sudkyňa a podpredsedníčka Najvyššieho súdu (NS) SR Jarmila Urbancová odchádza do dôchodku. Jej žiado…