Kauza "Papierik z Belize" pokračuje. O čom si s Matovičom pohovorili tajní?

6.10.2015 7:45

Líder Obyčajných ľudí tvrdí, že pre údajné konto manželov Ficovcov na Belize si ho na pohovor zavolala Slovenská informačná služba (SIS). SIS to nepoprela, odmieta však, že by išlo o súčasť policajného vyšetrovania, na čo zo zákona nemá oprávnenie. Informuje denník Sme.

Kauza "Papierik z Belize" pokračuje. O  čom si s Matovičom pohovorili tajní?
Foto: SITA
Popis: Igor Matovič

Matovič hovoril o stretnutí s tajnými veľmi opatrne. „Boli tam, myslím, zástupca riaditeľa a riaditeľ odboru občianskych podaní,“ povedal včera. Kládli mu otázky a zapisovali niečo do počítača, opísal. „Neviem, či som podpisoval nejakú zápisnicu.“

Detaily nechcel prezradiť

Detaily nechcel prezradiť s vysvetlením, že nevie, či zákon umožňuje konkrétne informácie zverejniť. Hovorca SIS Branislav Zvara potvrdil, že Matoviča žiadali o pomoc v zmysle zákona. „Bol požiadaný o poskytnutie informácií, ktoré môžu prispieť k objasneniu skutočností dôležitých pre plnenie úloh ustanovených zákonom. Rozhodol sa tieto informácie poskytnúť.“ Dokumenty s údajnými dôkazmi, ktoré sa majú týkať nespresneného podozrivého verejného obstarávania na ministerstve vnútra, Matovič začiatkom septembra odovzdal polícii, prokuratúre aj Slovenskej informačnej službe.

Šéf OľaNo vtedy tvrdil, že provízia z kšeftu podľa týchto dokumentov išla na účet schránkovej firmy v Belize, za ktorou údajne stojí premiér Robert Fico s manželkou Svetlanou. SIS sa najprv touto kauzou odmietla zaoberať s odôvodnením, že zo zákona nemôže nič vyšetrovať, lebo už dávno nefunguje na princípoch komunistickej ŠtB.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Veronika Žilková
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Lajčák nekompromisne o V4: Imidž nie je dobrý, nechoďme proti našim záujmom

19:23 Lajčák nekompromisne o V4: Imidž nie je dobrý, nechoďme proti našim záujmom

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák v pondelok povedal, že Slovensko…