Kardinál Duka sa pomodlil za Zemana a kritikom poslal tento odkaz

10. 3. 2018 17:05

Kardinál Duka by si prial, aby mal prezident Miloš Zeman dosť síl na to, aby dokázal viesť českú spoločnosť v týchto neľahkých časoch. Duka poslal odkaz aj ľuďom, ktorým sa nepáči, že praje Milošovi Zemanovi veľa síl.

Kardinál Duka sa pomodlil za Zemana a kritikom poslal tento odkaz
Foto: Hans Štembera
Popis: Miloš Zeman
reklama

Prezident Českej republiky Miloš Zeman sa ujal svojho druhého a posledného mandátu. Spôsobom sebe vlastným prehovoril k zákonodarcom a išiel sa pokloniť do Katedrály sv. Víta, Václava a Vojtecha, kde ho privítal kardinál Dominik Duka. Podal si s prezidentom ruku a poprial mu veľa síl. Na sociálnych sieťach sa ozvalo niekoľko ľudí, ktorí Duku zatratili práve za to, že si ako predstaviteľ duchovnej moci podal ruku s politikom, ktorého morálne kvality sú prinajmenšom pochybné. Aspoň podľa kritikov českej hlavy štátu.

Duka prostredníctvom sociálnej siete Facebook poslal jasný odkaz tým, ktorým prekáža podanie ruky a modlitba. „Prosím za všetkých, ktorých srdcia sú zranené nenávisťou a súdením druhých, aby si uvedomili zvlášť v tomto pôstnom období skutočný obsah modlitby Otče náš,“ napísal.

Zdroj: Facebook/Dominik Duka

Duka sa vraj za Zemana pomodlil preto, že sa prezidentského úradu ujíma v časoch, ktoré pražský arcibiskup považuje za neľahké. Či už pre situáciu v zahraničí, alebo dynamický spoločenský vývoj. Prezident potrebuje veľa síl a rozumu, aby mohol byť v týchto rozbúrených vodách akýmsi majákom pre českú spoločnosť.

„Vyprosujem pre pána prezidenta mnoho síl a Božieho požehnania na plnenie náročných úloh daných jeho úradom, ako aj dostatok múdrosti, aby dokázal veci verejné spravovať dobre a spravodlivo, aby bol prezidentom celého národa a aj v neľahkých časoch dokázal neochvejne stáť na strane slobody a demokracie,“ napísal tiež Duka na sociálnej sieti Facebook.

Zdroj: Facebook/Dominik Duka

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Expert Čapo: Kríza na realitnom trhu sa prejavila aj v Bratislave. Reálne klesol dopyt

15:35 Expert Čapo: Kríza na realitnom trhu sa prejavila aj v Bratislave. Reálne klesol dopyt

Prepad cien z dôvody koronakrízy nehrozí, ale ich dynamický rast je na chvíľku minulosťou, hodnotí s…