Kaník prišiel so zaujímavou teóriou: Takto sa dá zbaviť Fica!

22. 12. 2016 22:30

Líder neparlamentnej strany Demokrati Slovenska Ľudovít Kaník predstavil svoj model, ako zmeniť súčasnú Ficovu vládu. Podnetom bol aktuálny prieskum preferencií. „Nech to počítate ako chcete, inak sa to nedá,“ tvrdí Kaník.

Kaník prišiel so zaujímavou teóriou: Takto sa dá zbaviť Fica!
Foto: SITA
Popis: Ľudovít Kaník
reklama

Exminister práce a bývalý poslanec NR SR vidí jedinú cestu na zmenu vlády v zopakovaní modelu SDK, ktorý sa uplatnil v roku 1998 na porazenie Vladimíra Mečiara.

„Jediná šanca, ako zvíťaziť vo voľbách a získať tak poverenie na zostavenie vlády, je spojenie demokratických stredopravých strán ešte pred voľbami. A spoločný postup vo voľbách,“ napísal Kaník na sociálnej sieti.

Podľa jeho slov sú v opačnom prípade súčasné opozičné strany odsúdené na večnú opozíciu alebo kolaboráciu „s tými, čo kritizujú“.Zdroj: Facebook /Ludo Kanik

Najnovší prieskum volebných preferencií, ktorý urobila agentúra Polis pre agentúru SITA, okrem iného poukázal na vzostup Kotlebovej Ľudovej strany Naše Slovensko. Tá dokonca predstihla SNS a momentálne je po Smere a SaS podľa tohto prieskumu treťou najsilnejšou politickou stranou na Slovensku.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: RB
reklama

Ďalšie články z rubriky

Haulík: Pellegrini nechce byť predsedom Smeru. Zrátal si, že potom by už nikdy nebol premiérom

23:59 Haulík: Pellegrini nechce byť predsedom Smeru. Zrátal si, že potom by už nikdy nebol premiérom

Pellegrini nemá záujem o funkciu predsedu Smeru. „Podľa mňa si to vyhodnotil skôr tak, že ak by sa …