Kamenický vyjadril ľútosť nad incidentom, ktorý sa odohral na jeho ministerstve

31. 5. 2019 20:36

Minister financií Ladislav Kamenický podrobne sleduje situáciu okolo incidentu, ktorý sa stal v piatok popoludní na ministerstve financií a vyústil do streľby na Obchodnej ulici v Bratislave. TASR o tom informovali z tlačového odboru ministerstva financií.

Kamenický vyjadril ľútosť nad incidentom, ktorý sa odohral na jeho ministerstve
Foto: TASR
Popis: Ladislav Kamenický
reklama

"Útočník, ktorý sa chcel násilím dostať do budovy ministerstva, pobodal zamestnanca finančnej správy, ktorý strážil budovu. Zraneného zamestnanca, ktorý je hospitalizovaný v nemocnici a zatiaľ mimo priameho ohrozenia života, bol minister pozrieť v nemocnici," uviedol tlačový odbor.

Kamenický vyjadril ľútosť nad vzniknutou situáciou a zranenému zamestnancovi želá rýchle uzdravenie. Rovnako želá rýchle uzdravenie aj dievčaťu, ktoré bolo zranené pri policajnom zásahu.

Incident, ktorý vyústil do streľby na Obchodnej ulici v Bratislave, sa začal pred Ministerstvom financií SR na Štefanovičovej ulici.

Útočník sa chcel násilím dostať do budovy ministerstva, kde pobodal príslušníka finančnej správy. Polícia ho následne dostihla na Obchodnej ulici, na výzvy policajtov nereagoval.

Na jeho zastavenie použili služobnú zbraň. Polícia tvrdí, že postupovala tak, aby bola zabezpečená ochrana života a zdravia osoby, voči ktorej zasiahla. Pri zásahu poranili nezúčastnenú osobu, 15-ročné dievča.

Záchranári v súvislosti s piatkovou streľbou v Bratislave ošetrili tri osoby vrátane neplnoletého dievčaťa.

"Jeden z mužov je v kritickom stave a v umelom spánku, druhý zranený muž bol počas prevozu do nemocnice pri vedomí," povedala pre TASR hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Ministri reagujú na zrušenie núdzového stavu. Kolíková nevidí právny priestor na jeho udržanie, iní...

15:19 VIDEO Ministri reagujú na zrušenie núdzového stavu. Kolíková nevidí právny priestor na jeho udržanie, iní...

O zrušení núdzového stavu na Slovensku by mali rozhodnúť odborníci, zhodujú sa ministri. Vláda si po…