Kaliňákova brutálna odpoveď Kiskovi: Vrátil ovracané lietadlo, teraz vyplakáva. Mal by mať ľudí, ktorí sa nesprávajú ako prasce

4.1.2018 12:58

Stačí sa správať ako človek, stačí mať svoju skupinu ľudí, aby sa nesprávali ako prasce, ale ako normálni ľudia. Aby sme nemuseli uvažovať nad núdzovým pristaním. Odkazuje prezidentovi Andrejovi Kiskovi minister vnútra Robert Kaliňák.

Kaliňákova brutálna odpoveď Kiskovi: Vrátil ovracané lietadlo, teraz vyplakáva. Mal by mať ľudí, ktorí sa nesprávajú ako prasce
Foto: TASR
Popis: Andrej Kiska a Robert Kaliňák

Už včera sme informovali o nezvyčajne tvrdej kritike prezidenta Kisku, ktorú adresoval najvyšším špičkám vládneho Smeru, menovite premiérovi Robertovi Ficovi a ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi.

Hlava štátu v rozhovore pre maďarskojazyčný týždenník Vasárnap okrem iného povedala, že jej je „smutno z toho, že minister vnútra môže s vedomím premiéra zneužiť svoj úrad“.

Ministra vnútra Kaliňáka dokonca Kiska označil nelichotivými adjektívami ako „bezcharakterný“ či „falošný“.

Pasce od Kaliňáka?

Na dnešnej tlačovej konferencii však minister vnútra v spoločnosti prezidenta Policajného zboru Tibora Gašpara dal Kiskovi ráznu protiodpoveď.

„Bol som prekvapený. Náš vzťah je komplikovaný dlhodobo. Chlap by nemal takto vyplakávať. Je to nedôstojné až smiešne,“ povedal prítomným zástupcom médií Kaliňák. Uviedol zároveň, že nemá žiadnu pokynovú právomoc k agentúre NAKA, ktorá sa prezidentovi nevenovala. „Vy ma obviňujete, že viem všetko. Ale daňové podvody pána prezidenta sa vyšetrovali od roku 2014. Ja som sa o nich dozvedel až tento rok,“ konštatoval.

Kiska podľa ministra vnútra nazýval pascami viacero vecí, ktoré jeho rezort odmietol. Ísť malo napríklad o luxusný mercedes. „Keď som mu dodal nové vozidlo pre ústavných činiteľov, sťažoval sa na malý motor,“ uviedol minister.

Pýtal sa, či môže lietať domov

Šéf rezortu vnútra sa tiež pousmial nad údajnými malými porciami jedla na palube prezidentovho lietadla. Kaliňák tvrdí, že nemá problém splniť prezidentovi nadštandardné požiadavky, ale chce mať príkaz písomne. „My to radi splníme, ale chcem mať od neho pokyn. Musím mať papier na to, že dám zvýšené výdavky občanov. To je aj prípad jeho letov domov,“ doplnil Kaliňák. Kiskovi podľa vlastných slov povedal, že je dobré, aby využíval na všetky pracovné cesty lietadlá. Prezident sa ho mal spýtať, či môže niekedy letieť aj domov. „Povedal som mu, že, samozrejme, ale musí to zaplatiť. A prvú faktúru aj zaplatil,“ uviedol minister.

Ďalšiu faktúru už prezident podľa Kaliňáka nezaplatil, a tak mu rezort prestal vystavovať faktúry. „Nechceli sme vojnu s prezidentom,“ zdôraznil Kaliňák. Vyhlásil, že prezidenta nikdy nenahováral, aby lietal domov do Popradu vládnym špeciálom. Takéto konanie považuje Kaliňák za papalášizmus.

Kiska vraj vrátil ovracané lietadlo

Minister ponúkol novinárom príbeh z pracovnej cesty do Mexika. A to, že lietadlo bolo vrátené „celé ovracané“.

K tomu ešte Kaliňák dodal: „Ak je toto pasca, ja za to nemôžem. Stačí sa správať ako človek, stačí mať svoju skupinu ľudí, aby sa nesprávali ako prasce, ale ako normálni ľudia. Aby sme nemuseli uvažovať nad núdzovým pristaním. Tú hanbu by sme mu nechceli urobiť, že ich vysadíme niekde v Mníchove v policajnom sprievode,“ dodal tvrdo.

Na margo uvedeného minister dodal, že dokonca zvažuje zaslanie faktúry pre Kisku za čistenie interiéru lietadla. 

Úplne na záver Kaliňák skonštatoval, že „kancelária pána prezidenta je na požiadavky mimoriadne náročný orgán“.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mr
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Nestrašte ľudí, odkazuje Matovič lídrom opozície. Tu sú moje podmienky vstupu do vlády

16:59 VIDEO Nestrašte ľudí, odkazuje Matovič lídrom opozície. Tu sú moje podmienky vstupu do vlády

Hnutie OĽaNO nepôjde do vlády, ktorá by mala v pláne prijať registrované partnerstvá, adopcie detí p…