Kaliňák politicky skončil. Myslí si bývalý minister vnútra

9.8.2018 7:00

Podľa exministra vnútra Vladimíra Palka sme v prípade únosu Vietnamca „svedkami ustrnutia predstaviteľov štátnych inštitúcií v čase, keď je zrejmé, že slovenský vládny špeciál bol použitý, samozrejme, so súhlasom ministerstva vnútra, na jednu fázu únosu vietnamského občana, pričom tá prvá sa uskutočnila v Nemecku, čím bol v Nemecku spáchaný ťažký zločin“.

Kaliňák politicky skončil. Myslí si bývalý minister vnútra
Foto: TASR
Popis: Robert Kaliňák
V rozhovore pre portál Postoj Palko netvrdí, že by mala slovenská polícia informácie, čo má vietnamská strana na pláne, ale dodáva, že to nemôže ani vylúčiť. Tak či tak je to podľa neho obrovský škandál. 
 
Palko uviedol, že sa nedá povedať, že slovenská polícia pôsobí nefunkčne a demoralizovane, pretože policajti nie sú iní ako zvyšok spoločnosti. Nestačí podľa neho iba obmena niektorých členov policajného zboru, nutná je vraj náprava vecí verejných ako celku. 
 
Na to, čo bude ďalej s exministrom vnútra Robertom Kaliňákom, má Palko svoj názor. „Politicky skončil a mediálne chaoticky strieda čiastkové priznanie s popieraním všetkého,“ povedal Palko pre Postoj ešte pred tým, ako bol Kaliňák na detektore lži. 
 
Ministerka Denisa Saková, ktorá bola tajomníčkou rezortu vnútra za Kaliňákovej éry, nie je podľa Palka osoba na správnom mieste. „Nemá politickú váhu, najprv označí správy v médiách za sci-fi, o pár hodín pozbaví výkonu služby šéfa Úradu na ochranu ústavných činiteľov. Skritizoval ju aj generálny prokurátor,“ zdôvodňuje Palko svoj postoj. 
 
Volanie po vzatí Kaliňáka do väzby, ktoré sa ozvalo od opozície, je podľa Palka predčasné. Je to vraj prezident Andrej Kiska, kto posúva veci v kauze dopredu. „Andrej Kiska získava i teraz nejaké politické body. Na druhej strane ich dokáže aj strácať, keď svojim priaznivcom nevie vyslať jasný signál, že na jar po odchode z funkcie založí politickú stranu,“ myslí si Palko. 
  
Celý text nájdete TU.
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Fico, Kotleba, Danko... Nevymedzujem sa, budem rokovať s každým, odkazuje Kollár

18:00 Fico, Kotleba, Danko... Nevymedzujem sa, budem rokovať s každým, odkazuje Kollár

Ak by strana Sme rodina uspela v parlamentných voľbách, jej predseda a poslanec Národnej rady SR Bor…