Kádehák Mikloško prehovoril o šokujúcom návrhu zákona. Takto to bolo naozaj, nič neľutujem

19. 12. 2015 22:00

Poslanec za KDH Jozef Mikloško sa zviditeľnil možno aj viac, ako by sám chcel. Dôvodom bol šokujúci návrh zákona, v ktorom so svojimi nezaradenými kolegami chceli presadiť zákaz interrupcie, ale aj umelého oplodnenia pod hrozbou väzenia pre ženy. V rozhovore pre katolícky server cestaplus.sk kontroverzný poslanec prezradil o svojom nápade viac.

Kádehák Mikloško prehovoril o šokujúcom návrhu zákona. Takto to bolo naozaj, nič neľutujem
Foto: SITA
Popis: Jozef Mikloško
reklama

Poslanec Mikloško si stále stojí za tým, že vždy zdôrazňoval dôležitosť ochrany ľudského života od počatia po prirodzenú smrť. No Slovensko nemá zákony, ktoré by chránili nenarodené deti. „S istou dávkou zveličenia možno povedať, že maternica je najnebezpečnejším miestom na Slovensku, lebo bola hrobom 1,36 milióna detí,“ povedal a obvinil Národnú radu SR z toho, že sa tejto téme nevenovala.

Na aroganciu je zvyknutý

Nové liberálne trendy podľa neho ohrozujú život a morálku. „Som rád, že v parlamente bola pomerne kultúrna rozprava k týmto zákonom, za svoj 25-minútový príspevok sa nehanbím,“ zhodnotil svoj výstup. Za návrh hlasovalo v prvom čítaní 19 poslancov, 65 sa ich zdržalo. O nich si Mikloško myslí svoje. „Tí, čo sa zdržali hlasovania, ukázali, že hlavné posolstvo zákona, ktoré nebolo v trestoch, má zmysel.“

Po tom celom sa však spustila na navrhovateľov, ale aj poslancov poriadna kritika. Čo na to Mikloško? „Na aroganciu a útočnosť protistrany som si už zvykol. Liberáli sú v nich dobre zorganizovaní, masovo sa na nich zúčastňujú, čo na kresťanskej strane, aj zapojením teológov a hierarchie, úplne absentuje,“  skonštatoval.

Celý rozhovor s Jozefom Mikloškom si môžete prečítať TU.

Vyjadril sa aj k šokujúcemu návrhu väzenia. Navrhované tresty sú podľa Trestného zákonníka neprimerané a tvrdé. Stojí si však za tým, že zákony pripravovali odborníci roky. „Navrhovatelia by sami nikdy nedokázali niečo podobné vytvoriť,“ povedal. „Druhý zákon s aplikáciou Trestného práva a s neprimeranými postihmi a trestami som nemal možnosť si prečítať. Ospravedlňujem sa za to, KDH o zákone a ani o mojom podpise nič nevedelo,“ sype si popol na hlavu.

V žiadnom prípade však neľutuje, že sa v parlamente objavila taká téma. „Niekedy, keď iné metódy zlyhávajú, treba spoločnosť liečiť a informovať aj šokom,“ vysvetlil s tým, že mu bolo jasné, že takýto návrh sa do druhého čítania nedostane. Poslancov, ktorí zaň hlasovali v prvom čítaní, si zastáva. „Robiť však teraz z 19 poslancov, ktorí boli za, zradcov a zapredancov národa, je nehoráznosť, ktorú si za toto volebné obdobie nikto nedovolil,“ odsudzuje kritikov. Mikloško nezabudol dodať, že brutalita metód umelého oplodnenia nemôže byť tabu, hoci chápe dvojice, ktoré túžia po bábätku.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: rat
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

AKTUALIZOVANÉ Na Slovensku pribudlo 19 prípadov nákazy COVID-19

12:33 AKTUALIZOVANÉ Na Slovensku pribudlo 19 prípadov nákazy COVID-19

Počas stredy (8. 4.) pribudlo na Slovensku 19 nových prípadov nákazy novým koronavírusom, pričom v l…