KOMENTÁR Začína to byť neúnosné. Džihádisti bodujú, neschopní politici prešľapujú na mieste, hovorí analytik

4.6.2017 16:00

Nie je to tak dávno, ako som po útoku v Manchestri povedal, že tento nekonečný príbeh teroristických útokov sa ešte ani zdaľeka nekončí, pretože réžia zo strany zradikalizovaných členov posilňujúcich desiatky založených buniek po celej Európe sa skvalitňuje, naberá na sile a chabý scenár hľadajúcich sa politikov v nepriehľadnom bludisku, do ktorého sa dostali sami, je ako vždy nemenný.

KOMENTÁR Začína to byť neúnosné. Džihádisti bodujú, neschopní politici prešľapujú na mieste, hovorí analytik
Foto: TASR
Popis: Terorizmus v Londýne

Dnes pár hodín po útoku budeme opäť počuť desiatky vyjadrení politikov zo všetkých kútov sveta o prejavenej ľútosti a permanentnom nevzdávaní sa boja s terorizmom. Aby bolo jasno, o čo tu ide. 

Len z Veľkej Británie odišlo posilniť rady Islamského štátu okolo 850 ľudí. Myslím si, že bezpečnostné zložky Spojeného kráľovstva budú mať v najbližšej budúcnosti čo robiť. Neviem v tejto chvíli presne odhadnúť, koľko ľudí ešte bude musieť spadnúť do Temže, či už po náraze, alebo zo strachu pred oproti sa rútiacim autom a koľko z nich už hladinu rieky nikdy neuvidí.

Koľko litrov krvi občanov Londýna, Manchestru a neviem ešte ktorého iného mesta Veľkej Británie pretečie po chodníkoch alebo širokých cestách, akou je i London Bridge? Šialenci narazili do nič netušiacich ľudí, ktorých telá lietali ako zápalky.

Fotogaléria: - Terorizmus v Londýne

Londýn zasiahli ďalšie teroristické útoky
Terorizmus v Londýne
Terorizmus v Londýne
Terorizmus v Londýne
Terorizmus v Londýne
Terorizmus v Londýne

Po zastavení vozidla následkom nárazu do ľudských tiel povyskakovali a začali pichať nožmi do ľudí, ktorí sa ocitli v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Niečo obdobné ďalší útočníci zrealizovali v blízkom Borough Markete a dobodali nič netušiacu čašníčku reštaurácie.

A to nespomínam tretie miesto Vouxhall, kde sa odohral v poradí tretí útok. Či už mal niečo spoločné s prvými dvomi, alebo nie, je už absolútne jedno. Zavládol chaos, strach a bezmocnosť človeka  v čase dve hodiny pred polnocou, keď je pomerne ešte mnoho ľudí v reštauráciach a vracajúcich sa domov z výletu alebo z práce.

Ako vždy výborne načasované. Ak sa nespamätajú politici, tak sa spamätajú ľudia. Začína to byť neúnosné a neriešiteľné, pretože proti takémuto prevedeniu útokov sa týmito pracovnými metódami bezpečnostných zložiek, akými sa snažia niečo urobiť, určite bojovať nedá.

Toto je na jednej strane neriešiteľná rovnica a to pohnúť sa vpred, a na druhej strane riešiteľná iba s jedným výsledkom a to sú desiatky alebo stovky mŕtvych ľudských tiel v najbližšej budúcnosti.

Zatiaľ čo neschopní a bezmocní politici prešľapujú na mieste, tak mladí zradikalizovaní džihádisti sa posúvajú razantnými bezcitnými krokmi vpred a bodujú.

Vykonať útok na ľudí a mať výsledok v podobe niekoľkých mŕtvych tiel je niektorými zfanatizovanými jednotlivcami v čase ramadánu vnímané ako mimoriadne záslužná činnosť.   

 Autor: Juraj Zábojník

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO: Matovič hovorí zvrátených praktikách Glváča, zverejnil 46 správ s Kočnerom

14:31 VIDEO: Matovič hovorí zvrátených praktikách Glváča, zverejnil 46 správ s Kočnerom

Odhalíme zvrátené konanie Martina Glváča, toho času podpredsedu parlamentu za politckú stranu SMER-S…