KDH vraj nakoniec môže... Sulík a Matovič počítajú v koalícii s Hlinom

20. 12. 2017 10:20

Mimoparlamentné hnutie KDH sa bude môcť pridať do pravicových koalícií v budúcoročných komunálnych voľbách. Tvrdia to opozičné strany SaS a OĽaNO, podľa ktorých nie je pravdou, že mienia vyčleniť kresťanských demokratov.

KDH vraj nakoniec môže... Sulík a Matovič počítajú v koalícii s Hlinom
Foto: ReprofotoFacebook/Alojz Hlina
Popis: Alojz Hlina
reklama

"Naopak, mienime postupovať podobne ako pri tohtoročných župných voľbách. Ako dva najsilnejšie opozičné subjekty vytvoríme najskôr jadro takejto koalície, ku ktorému sa na základe neskorších rokovaní budú môcť pripojiť ďalšie politické subjekty vrátane tých mimo parlamentu. Je to efektívny spôsob na dosiahnutie dobrej dohody, ktorý sa už osvedčil," uviedli lídri SaS a OĽaNO Richard Sulík a Igor Matovič. Obaja veria, že to povedie k úspechu pravicových kandidátov aj v komunálnych voľbách.

Predseda KDH Alojz Hlina v utorok (19.12.) povedal, že SaS a OĽaNO chcú ísť do komunálnych volieb iba vo dvojici. A ak sa na tom nič nezmení, KDH môže ísť samostatne, hoci si myslí, že strany by mali postupovať spoločne, ak chcú poraziť Smer-SD. "Hľadali sme možnosti, ako odpovedať verejnosti na otázku ako ďalej so spoluprácou v komunálnych voľbách. Žiaľbohu, nám bolo povedané, že strany, s ktorými sme spolupracovali vo voľbách do vyšších územných celkov, chcú na centrálnej úrovni v komunálnych voľbách spolupracovať iba v tandeme," povedal Hlina.

KDH bolo podľa neho pripravené na rokovania, ale toto rozhodnutie strán rešpektuje. Ak by sa do polovice januára nič nezmenilo, KDH sa zariadi. Hlina poukázal, že v krajských voľbách sa ukázala schopnosť strán poraziť Smer-SD, ak idú spoločne. "Ak sa niečo ukázalo funkčné vo voľbách do vyšších územných celkov, prečo v tom nepokračovať?" poznamenal Hlina. Dodal, že KDH si podľa neho môže na komunálne voľby trúfať.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Haulík: Pellegrini nechce byť predsedom Smeru. Zrátal si, že potom by už nikdy nebol premiérom

23:59 Haulík: Pellegrini nechce byť predsedom Smeru. Zrátal si, že potom by už nikdy nebol premiérom

Pellegrini nemá záujem o funkciu predsedu Smeru. „Podľa mňa si to vyhodnotil skôr tak, že ak by sa …