KDH prichádza s balíčkom pre tehotné ženy a mladé rodiny

25. 3. 2019 18:30

Balíček opatrení pre tehotné ženy a mladé rodiny prináša mimoparlamentné KDH v rámci programu Oslava rodiny. Ten ešte v roku 2018 prijal snem KDH. Jednotlivé návrhy budú súčasťou volebného programu kresťanských demokratov a KDH verí, že si ho osvoja aj prípadní koaliční partneri.

KDH prichádza s balíčkom pre tehotné ženy a mladé rodiny
Foto: ta3.com
Popis: Alojz Hlina v relácii V politike

Ako na pondelkovej tlačovej konferencii informovala členka predsedníctva KDH Eva Grey, práve 25. marec je dňom ochrany nenarodených detí. "KDH si uvedomuje, že na to, aby ľudia prijali deti, im treba pripraviť podmienky. A práve preto sme prijali program Oslava rodiny," ozrejmila.

Grey si myslí, že tehotné ženy v súčasnosti štát nepodporuje, preto KDH navrhuje, aby v 16. týždni tehotenstva žena dostala príspevok vo výške dvojnásobku rodičovského príspevku, čo je asi 440 eur. A následne, každý mesiac až do poberania materskej by dostávala polovicu rodičovského príspevku. KDH odhaduje, že by to štát stálo asi 16 miliónov eur ročne.

Anketa

Koho budete voliť v druhom kole prezidentských volieb?

hlasovalo: 2381 ľudí

KDH ďalej presadzuje zavedenie tzv. tehotenských kariet, ktoré oprávnia gravidné ženy na zľavy napr. v doprave. Hnutie tiež navrhuje otcovskú dovolenku vo výške jedného týždňa, ktorú si otcovia budú môcť vybrať do šiestich týždňov od narodenia dieťaťa. KDH podporuje aj mladomanželské pôžičky a výstavbu nájomných bytov, ktoré by boli cenovo dostupné pre mladých.

Súčasťou tohto balíčka je aj tzv. Karta rodiny pre rodiny s troma a viac deťmi. Tá pre nich prináša zľavy na cestovné, kultúru a športové podujatia.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Vyhrá Kotleba? „Fašisti“, „hanba“, už znie z Česka. A Čaputová už naznačila, ako by to bolo

23:58 Vyhrá Kotleba? „Fašisti“, „hanba“, už znie z Česka. A Čaputová už naznačila, ako by to bolo

Situáciou na Slovensku sa v komentári pre server seznamzpravy.cz zaoberá novinár a šéfredaktor České…