K žiadnemu brexitu nikdy nedôjde, napísal náš europoslanec. V statuse to vysvetľuje takto

5. 9. 2019 18:04

Podľa slovenského europoslanca Roberta Hajšela brexit ani tentoraz do stanoveného termínu, teda do konca októbra, nie je reálny. „Tak ako som to niekoľkokrát predpovedal v rozhovoroch pre rôzne televízie,“ uvádza na sociálnej sieti europoslanec, ktorý kandidoval ako nezávislý za stranu Smer – SD.

K žiadnemu brexitu nikdy nedôjde, napísal náš europoslanec. V statuse to vysvetľuje takto
Foto: TASR
Popis: Na snímke europoslanec Robert Hajšel

Robert Hajšel, ktorý je v súčasnosti vo frakcii S&D (Socialisti a demokrati), pôsobil dlhé roky ako novinár v Bruseli, v roku 2005 sa stal riaditeľom Kancelárie Európskeho parlamentu.  

„Britský premiér Boris Johnson, ktorého iní citovali, že radšej zomrie, akoby sa brexit nemal uskutočniť, prehral v noci v britskej snemovni viacero bitiek a aj ustúpil,“ hodnotí aktuálne dianie vo Veľkej Británii europoslanec.

Dnes je podľa neho jasné, že ak Johnson do 19. októbra nedosiahne novú – pre britský parlament prijateľnú – dohodu o brexite (čo isto nedosiahne), bude musieť požiadať o ďalší odklad, uvažuje Hajšel.

Zdroj: Facebook/Robert Hajšel

„Dohoda, ktorú britská vláda vyjednala s EÚ, je totiž pre britský parlament neprijateľná. V noci prijatý zákon o znemožnení brexitu bez dohody (neriadeného odchodu z EÚ) musí síce ešte podporiť aj horná snemovňa, myslím si však, že sa žiadneho divokého brexitu počas sviatku Všetkých svätých  obávať nemusíme,“ hodnotí znalec diania v Európskom parlamente.

Strašenie hroziacim rýchlym zavedením hraničných kontrol, nedostatkom potravín a liekov a vyhadzovaním nebritských študentov a pracovníkov je tak podľa Hajšela úplne neopodstatnené.

Boris Johnson Zdroj: TASR

„Neubránim sa ani prehlbovaniu môjho stáleho pocitu, ktorý som nadobudol ešte pred vyhlásením referenda v júli 2016, že k žiadnemu brexitu nikdy nedôjde a ak niekedy áno, tak vtedy bude Európska únia vyzerať inak ako teraz,“ uzatvára Robert Hajšel vo svojom statuse na facebooku.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: AV
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Schválené! Pozrite, koľko má stáť nová diaľničná známka na 365 dní

12:51 Schválené! Pozrite, koľko má stáť nová diaľničná známka na 365 dní

Diaľničná známka s platnosťou 365 dní by mala stáť rovnako ako tá s platnosťou na kalendárny rok. Vy…