Jožo Ráž: Slovensko potrebuje diktátora

12.11.2018 15:01

Spevák Jožo Ráž už päťdesiat rokov okúzľuje Slovákov. Skupina Elán dodnes patrí k tým najpopulárnejším. Okrem hudby však Ráž sleduje aj politické dianie. A pri pohľade na Slovensko dospel k záveru, že potrebuje diktátora.

Jožo Ráž: Slovensko potrebuje diktátora
Foto: Jozef Hübel
Popis: Jožo Ráž

Spevák Jožo Ráž dal hudobnej skupine Elán väčšinu života. Kontakt z publika ho nabíja. Zároveň dav na koncerte považuje za teleso, ktoré si niekedy žiada „krv“. „Milujem svoje publikum, ale oni sú hrozne nevychovaní, oni si ku mne dovolia veci, ktoré ja by som si nikdy nedovolil,“ uviedol. Fanúšikovia mu vraj narušujú súkromný život, ale chápe to ako daň za to, „aby fungoval biznis“. Súčasne je presvedčený, že ľuďom dáva radosť, že majú radosť, keď si môžu spievať jeho pesničky, čo považuje za dôležité.

Teraz je však pripravený absolvovať posledné turné a potom skončí. Už má toho všetkého dosť. Aj peňazí má dosť. Chce už len relaxovať. „Ja som majster sveta v ničnerobení,“ konštatoval.

Vychovali ho v katolíckej rodine a dodnes verí v Boha. Myslí si, že bez viery má človek oveľa ťažší život. Je toho názoru, že sa ľudia musia zmeniť, ak sa to s našou spoločnosťou nemá skončiť zle. Ak chce však niekto niečo zmeniť, Ráž je presvedčený, že musí začať od seba.

Okrem hudby venuje pozornosť aj spoločenskému dianiu. A tu je značne kontroverzný a nekompromisný. „Slovensko potrebuje diktátora, lebo tu je taký bordel, že to nič iné než diktatúra nemôže vyriešiť,“ zdôraznil spevák. To je vraj tiež dôvod, prečo v minulosti podporoval Vladimíra Mečiara. Videl v ňom nádej pre Slovensko, veril, že dá krajinu do poriadku a že bude lepšie. „Tu si každý robí, čo chce, a to nie je dobré. Osvietený diktátor by bol riešením pre Slovensko,“ uzavrel spevák.

Vladimír Mečiar

Vladimír Mečiar  Zdroj: TASR

Celý rozhovor nájdete na webe Seznam Zprávy.

Autor: mp

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Najhoršie zlyhanie ochranky? Hrnčiar v tom má jasno, nebol to jeho prípad

0:00 Najhoršie zlyhanie ochranky? Hrnčiar v tom má jasno, nebol to jeho prípad

Aktuálna situácia okolo ochrankárov nie je štandardná. V nedeľnej diskusnej relácii Na telo v televí…