Jozef Banáš: Zeman by aj v stave totálnej opitosti mal viac rozumu než celá pražská kaviareň v stave totálnej triezvosti. Česi nemajú mozgy vymyté hlavným prdom, pardon, prúdom

10. 1. 2018 17:11

Kedy je politik najoriginálnejší? Predovšetkým vtedy, keď hovorí pravdu. Tak to aspoň tvrdí populárny tuzemský spisovateľ Jozef Banáš. Svojím tvrdením narážal na osobu českého prezidenta Miloša Zemana, pričom podľa Banáša nie sú v Berlíne, Bruseli, ale ani v Prahe na Zemanovu originalitu, respektíve pravdovravnosť zvyknutí.

Jozef Banáš: Zeman by aj v stave totálnej opitosti mal viac rozumu než celá pražská kaviareň v stave totálnej triezvosti. Česi nemajú mozgy vymyté hlavným prdom, pardon, prúdom
Foto: TASR
Popis: Jozef Banáš
reklama

Bývalý diplomat a politik berie Zemanovu neúčasť v predvolebných debatách ako ústretové gesto voči svojim protikandidátom, keďže 73-ročný rodák z Kolína je podľa Banáša veľkým favoritom nastávajúceho prezidentského boja.

Ako uviedol Banáš v rozhovore pre české Parlamentní listy, úradujúci český prezident je navzdory svojmu zhoršenému zdravotnému stavu podľa neho stále najvhodnejší kandidát na výkon prezidentského postu.

„Človek, ktorý horšie chodí, však z môjho pohľadu nie je nijako mentálne alebo intelektuálne diskvalifikovaný a na výkon prezidentského mandátu je určite spôsobilý. Wolfgang Schäuble bol napriek svojmu zdravotnému hendikepu plnohodnotným členom kabinetu Angely Merkelovej. Pokiaľ ide o pražskú kaviareň, ako sledujem názory jej členov, mám neodbytný pocit, že prezident Zeman by mal aj v stave úplnej opitosti viac rozumu než celá pražská kaviareň v stave úplnej triezvosti," uviedol sarkasticky Banáš.

Celý rozhovor s J. Banášom TU 

Na druhej strane sa však Banášovi nepozdáva Zemanova náklonnosť k alkoholu, ktorá u našich západných susedov vlastne nie je ani žiadnym verejným tajomstvom.

„Mne ako človeku vyznávajúcemu zdravý životný štýl je ľúto, že vzdelaný a múdry muž, akým pán Zeman bezpochyby je, dobrovoľne ničí svoje telo i ducha požívaním alkoholu. Pokiaľ už nedokáže tomuto pokušeniu odolať, nemal by aspoň túto svoju slabosť vydávať za cnosť a v určitom zmysle ju aj propagovať," tvrdí ďalej Banáš.

Banáš vyčíta českému prezidentovi len jeho zlú životosprávu. Zdroj: TASR

Na otázku, či volia Zemana naozaj len ´hlúpi a starí´ ľudia, odpovedal Banáš jednoznačne a čiastočne úsmevne: „Zemanovi voliči sú všetci tí, ktorí si zachovali zdravý rozum a nenechali si vymyť mozgy hlavným prdom, prepáčte, prúdom.“

Slovenský respondent sa vyjadril aj k nie príliš priateľskému postoju českej hlavy štátu k Európskej únii, respektíve nemeckej kancelárke Merkelovej.

„Brusel je pobočka. Je to krycí manéver Berlína a Berlín je zase len prevodová páka niekoho iného. Vo svojej knihe Idioti v politike, ktorá nedávno vyšla aj v Českej republike, okrem iného hovorím, že politik je najoriginálnejší vtedy, keď hovorí pravdu. V tom je vysvetlenie Zemanovej originality, na ktorú nie sú v Berlíne, v Bruseli a – zdá sa –, že ani v Prahe zvyknutí,“ zakončil svoje rozprávanie Jozef Banáš. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mr
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Facka, ktorú sme si od prírody možno zaslúžili. Nie je dôvod na paniku, hovorí o koronavíruse guvernér NBS

17:14 Facka, ktorú sme si od prírody možno zaslúžili. Nie je dôvod na paniku, hovorí o koronavíruse guvernér NBS

Koronavírus znamená z pohľadu fungovania ekonomiky na Slovensku, v Európe, vo svete negatívne riziko…