Jordánsko využíva na boj proti koronavírusu už aj drony

6. 4. 2020 6:15

Jordánsko začalo na boj proti pandémii infekčnej choroby COVID-19 používať aj bezpilotné lietadlá. Pripojilo sa tak k mnohým krajinám Blízkeho východu, ktoré využívajú moderné technológie, aby občanov donútili rešpektovať vládne nariadenia vydané v súvislosti s epidémiou.

Jordánsko využíva na boj proti  koronavírusu už aj drony
Foto: TASR
Popis: Prázdne ulice jordánskej metropoly v Ammáne.
reklama

Ako uviedla agentúra AFP, Jordánsko zatiaľ eviduje päť úmrtí na chorobu COVID-19 a 323 chorých. V nedeľu informovalo, že v krajine bolo zadržaných už najmenej 1600 ľudí, ktorí porušili vládou vydaný zákaz vychádzania.

Minister informácií Amdžad Adajláh v nedeľu na brífingu v Ammáne vyhlásil, že "ozbrojené sily a bezpečnostné služby zaistia dodržiavanie zákazu vychádzania zákazu pomocou moderných technológií, ako sú bezpilotné lietadlá a sledovacie kamery."

V susednom Izraeli, kde počet chorých a nakazených rastie, sa moderné technológie využívajú na monitorovanie pohybu ľudí cez ich mobily a kreditné karty. Tajná služba Šin Bet takto pomohla identifikovať 500 nových prípadov nakazených.

Okrem monitorovania mobilných dát sa v Izraeli používajú aj bezpilotné lietadlá, a to napr. na hliadkovanie pri plážach a či ako dohľad na rešpektovanie obmedzení pohybu.

Drony v boji proti chorobe COVID-19 využívajú aj ďalšie krajiny blízkovýchodného regiónu, napr. Kuvajt, Omán, Katar, Saudská Arábia či Spojené arabské emiráty, kde drony ľuďom vydávajú pokyny aj v angličtine, urdčine, hindčine či bengálčine.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…