Johnson hrozí predčasnými voľbami: Poslancom odkazuje toto

3. 9. 2019 8:02

Britský premiér Boris Johnson navrhne vypísať na 14. októbra predčasné parlamentné voľby, ak poslanci v utorok odhlasujú odklad brexitu v prípade nedosiahnutia dohody o vystúpení z EÚ. Uviedol to v pondelok večer nemenovaný vysokopostavený vládny predstaviteľ, informovala spravodajská televízia Sky News.

Johnson hrozí predčasnými voľbami: Poslancom odkazuje toto
Foto: TASR
Popis: Boris Johnson
reklama

Johnson poslancov parlamentu za Konzervatívnu stranu, ktorí chcú hlasovať proti nemu spolu s opozičnou Labouristickou stranou, varoval: "Ak zahlasujú za zmarenie vyjednávacieho procesu, budú musieť uvažovať nad tým, čo bude nasledovať a čo to pre nich znamená."

Britský premiér už predtým uviedol, že za takýto prístup budú zákonodarcovia vylúčení z poslaneckého klubu a v budúcich voľbách nebudú môcť za svoju stranu kandidovať.

Termín možných parlamentných volieb bol spomenutý počas zasadnutia členov vlády v pondelok večer, dodal nemenovaný predstaviteľ.

Ministri majú podľa jeho slov z volieb obavy, ale uznávajú, že tieto rokovania môže viesť buď Jeremy Corbyn, alebo Boris Johnson.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Zrejme musela prejaviť, odkiaľ politicky vychádza. Zhodnotil prejav prezidentky Čaputovej o stave republiky Ján Baránek

19:30 Zrejme musela prejaviť, odkiaľ politicky vychádza. Zhodnotil prejav prezidentky Čaputovej o stave republiky Ján Baránek

Viac-menej nebol zlý, no to, že pochádza z Progresívneho Slovenska, bolo cítiť. „Ona asi musí spomen…