Jedlo, teplé oblečenie či prikrývky výmenou za sex? Desivé svedectvo z tábora pre utečencov na severe Francúzska

15.2.2017 11:26

Hrozné praktiky, ktoré vládnu v preplnenom tábore pre utečencov v Dunkirku, majú podľa francúzskych aktivistov na svedomí opatrenia, ktoré proti migrantom zaviedla Veľká Británia. V mestách na severe Francúzska totiž pribúda ľudí, ktorí sa tiesnia v utečeneckých táboroch, pretože v drvivej väčšine prípadov len márne čakajú na azyl v Británii.

Jedlo, teplé oblečenie či prikrývky výmenou za sex? Desivé svedectvo z tábora pre utečencov na severe Francúzska
Foto: Vít Hassan
Popis: Posledný deň v utečeneckom tábore "Džungla"
Platiť za jedlo, prikrývky, teplé oblečenie či hygienické potreby sexuálnymi službami je v tábore pre utečencov vo francúzskom Dunkirku vraj bežný jav. Podľa denníka the Guardian o tom svedčia detailné výpovede obetí, ale aj samotných humanitárnych pracovníkov, ktorí v tábore pomáhajú. Zdravotníci, dobrovoľníci a obyvatelia spomínaného zariadenia tvrdia, že pašeráci vedia zohnať a dostať do tábora čokoľvek a platenie sexom nie je výnimkou. 
 
Zo situácie, v ktorej sa v ohrození ocitajú aj deti, vinia francúzski aktivisti britské ministerstvo vnútra. Podľa nich je „nespravodlivé a iracionálne“, keď sa rezort rozhodol prijať len neplnoleté osoby z rozpusteného ilegálneho tábora pri Calais, ktorý pre katastrofálne podmienky dostal prezývku Džungľa. 
 
Deti z utečeneckého tábora v Dunkirku, ktorý je necelých sto kilometrov od Calais, zostávajú v podmienkach tamojšieho zariadenia. Podľa aktivistov je to všetko pre rozhodnutia britského ministerstva. Tento názor má aj arcibiskup z Canterbury, podľa ktorého sa deti z tábora v Dunkirku ocitli v ohrození života.  
 
V Dunkirku je tábor pre utečencov, ktorý obýva približne 2 000 ľudí. Približne stovka z nich sú podľa údajov francúzskych úradov neplnoletí bez sprievodu. Tábor však podľa aktivistov nie je dostatočne chránený a to uľahčuje prácu pašerákom, ktorí nad ním už údajne prevzali kontrolu. 
 
Celý text v angličtine nájdete TU
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Akoby sa niekam stratila hrdosť na toto mesto, hovorí kandidát na primátora Petruško. Uvítal by, keby sa Košice stali mestom na celý život

15:00 Akoby sa niekam stratila hrdosť na toto mesto, hovorí kandidát na primátora Petruško. Uvítal by, keby sa Košice stali mestom na celý život

ROZHOVOR Zviditeľnil naše mesto tak ako nik pred ním – hovorí o Richardovi Rašim jeho zástupca na ko…