Jediný podozrivý v kauze Čistý deň je Kollár, mal by sa mal vzdať mandátu, odkazuje Smer

7.4.2017 15:26

Mimoriadna schôdza Národnej rady SR, na ktorej čelil minister práce Ján Richter (Smer-SD) odvolávaniu, v plnej nahote ukázala deštruktívny charakter opozície. Po zasadnutí poslaneckého klubu najsilnejšej strany Smer-SD to vyhlásil jeho predseda Martin Glváč.

Jediný podozrivý v kauze Čistý deň je Kollár, mal by sa mal vzdať mandátu, odkazuje Smer
Foto: TASR
Popis: Boris Kollár

Za jediného podozrivého v kauze Čistý deň považuje strana Roberta Fica šéfa Sme rodina Borisa Kollára, ktorého vyzýva na vzdanie sa mandátu poslanca.

"Opozícia podala návrh na vyslovenie nedôvery najúspešnejšiemu ministrovi práce v slovenskej histórii. Ministrovi, ktorý dal do poriadku prehrešky svojich predchodcov Ľudovíta Kaníka, Ivety Radičovej aj Jozefa Mihála. Nikdy v histórii SR nebola nezamestnanosť taká nízka ako dnes," zdôraznil Glváč.

Podľa jeho slov všetky úspechy Richtera opozícia zhodila zo stola a vulgárne na neho zaútočila ako na človeka. "Ako argument si vybrala kauzu Čistý deň, ktorú minister už osobne vyriešil. Oznámil, že o deti, ktoré potrebujú takúto ochranu, sa priamo postará štát," zdôraznil Glváč.

JUDr. Ján Richter

  • SMER SD
  • minister práce, sociálnych vecí a rodiny

Poslanec Smeru-SD Erik Tomáš vyhlásil, že jediným skutočne podozrivým v kauze je Kollár. "Bol to on, kto na úvod kauzy vyzýval ľudí, aby išli do Čistého dňa a opľuli zamestnancov. Ten istý Boris Kollár nevhodne sexuálne komunikoval s 15-ročným dievčaťom závislým od drog. Paradoxne nie Boris Kollár, ale Ján Richter musel sedieť na lavici hanby. Nie Kollár a jeho rodina museli počúvať, že je úchylák, ale Ján Richter a jeho rodina," zdôraznil.

Podľa Tomáša je najabsurdnejšie, že Kollár sa podpísal pod návrh na odvolanie Richtera. "Ale ani priazeň médií mu nestačila a musel podniknúť neslušné protiopatrenia. Odrazu sa objavili dve, podľa vlastných matiek, zdrogované dievčatá, ale nie v spoločnosti svojich rodičov, ale Daniela Lipšica. Politika, ktorý usmrtil na priechode dôchodcu a pri podobných nehodách žiadal pre vinníkov väzenie. Človek by od neho očakával, že v ústraní a pokore bude spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní. Nie, on sa objaví v tejto kauze a dve zdrogované dievčatá vláči po prokuratúre, pričom ich matky sa len bezmocne prizerajú. Toto je dno slovenskej politiky," uzavrel Tomáš.

Podpredseda Smeru-SD Juraj Blanár tvrdí, že mimoriadna schôdza bola len o škandalizovaní a zneužívaní detí v zariadení Čistý deň. Dušan Jarjabek sa domnieva, že schôdzu by sme mohli nazvať ako politický hyenizmus v praxi.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Akoby sa niekam stratila hrdosť na toto mesto, hovorí kandidát na primátora Petruško. Uvítal by, keby sa Košice stali mestom na celý život

15:00 Akoby sa niekam stratila hrdosť na toto mesto, hovorí kandidát na primátora Petruško. Uvítal by, keby sa Košice stali mestom na celý život

ROZHOVOR Zviditeľnil naše mesto tak ako nik pred ním – hovorí o Richardovi Rašim jeho zástupca na ko…