Je toto materská škôlka, cirkus alebo ústav pre choromyseľných? Pýta sa Chmelár v reakcii na dianie v parlamente

6.12.2017 14:10

Mzdy poslancov a ďalších ústavných činiteľov nakoniec porastú o symbolické jedno euro. K tomuto kroku pristúpila koalícia po napätých rozhovoroch. Robert Fico vyhlásil, že koaliční partneri chcú týmto oficiálne otvoriť diskusiu, ako odstrániť deformácie platov ústavných činiteľov a nominantov v štátnych spoločnostiach. Analytik Eduard Chmelár označil koaličnú drámu, ktorá veci predchádzala, za búrku v pohári vody a okomentoval aj dianie v parlamente.

Je toto materská škôlka, cirkus alebo ústav pre choromyseľných? Pýta sa Chmelár v reakcii na dianie v parlamente
Foto: TASR
Popis: Mimoriadna schôdza
Na svojom oficiálnom facebookovom profile Chmelár zdieľal rozhovor pre portál Netky.sk, ktorý bol hotový ešte pred dohodou koaličných lídrov na symbolickom zvýšení platov ústavných činiteľov o jediné euro. „Tieto búrky v pohári vody sú len divadlá pre verejnosť, ktoré zakrývajú politické vydieranie, kšefty a snahy o presadenie si svojich skupinových záujmov,“ konštatuje v úvode analytik. 
 
Chmelár zhodnotil kroky lídrov koaličných strán nasledovne: „Fico sa zahral na ľudomila, Bugár si vydupal zablokovanie Jankovskej do Súdnej rady a jediní, ktorí vyzneli ako hlupáci a odišli s dlhým nosom, boli národniari,“ zhodnotil. 
 
Napriek tomu, že platy nateraz porastú namiesto spomínanej tisícky len o jediné euro, je podľa Chmelára pravdepodobné, že nikto neobíde skrátka a platy ústavným činiteľom nakoniec aj tak porastú. A to viac ako o spomínané euro.
 
„Napokon sa však k válovu aj tak dostanú všetci, lebo platy sa potichučky zvyšovať budú, len sa to celé pomenuje a zdôvodní inak. Slovenská politická scéna je proste niečo také nízke, že ma to až nudí komentovať, niet tu priestoru pre koncepčnejšie úvahy,“ zhodnotil. 
 
V závere statusu sa Chmelár pozastavil nad výrokom jedného z poslancov Smeru-SD počas tretieho neúspešného odvolávania Roberta Kaliňáka v tomto volebnom období. „Pán predsedajúci, chcel by som upozorniť, že poslankyňa Blahová vyplazila poslancovi Blahovi jazyk, čím porušila rokovací poriadok, ktorý zakazuje používanie názorných pomôcok,“ cituje Chmelár slová, ktoré sa v utorok ozvali z pléna národnej rady. 
 
„Je toto materská škôlka, cirkus alebo ústav pre choromyseľných? Neviem, ale vznešený názov PARLAMENT si táto loď bláznov, táto aréna nízkych pudov rozhodne nezaslúži,“ uzatvára analytik. 
 
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Dôchodkový strop Smeru. Most a SaS o tom nechcú počuť. Matovič chce zmenu podľa počtu detí

14:25 Dôchodkový strop Smeru. Most a SaS o tom nechcú počuť. Matovič chce zmenu podľa počtu detí

Koaličná strana Smer-SD je pripravená s politickými stranami rokovať o návrhu zastropovania veku odc…