Je to tu! Americké štáty vysielajú k hranici s Mexikom stovky vojakov

7.4.2018 10:10

Americké štáty Arizona a Texas vyšlú budúci týždeň na americko-mexickú hranicu 400 príslušníkov národnej gardy. Ide o reakciu na výzvu prezidenta Donalda Trumpa, ktorý žiadal nasadiť vojakov na boj proti obchodovaniu s drogami a nelegálnemu prisťahovalectvu.

Je to tu! Americké štáty vysielajú k hranici s Mexikom stovky vojakov
Foto: TASR
Popis: Ilustračný obrázok

Guvernér Arizony Doug Ducey podľa agentúry AP potvrdil nasadenie približne 150 mužov. Texaská Národná garda oznámila, že na stráženie hraníc už vojakov vyslala a počas nasledujúcich 72 hodín plánuje umiestniť 250 vojakov.

Minister obrany James Mattis v piatok večer miestneho času schválil platy pre až 4000 príslušníkov Národnej gardy z rozpočtu Pentagónu do konca septembra. 

Americký prezident Donald Trump v stredu podpísal nariadenie o vyslaní Národnej gardy na hranicu s Mexikom v rámci boja s ilegálnou migráciou. "Situácia na hranici dosiahla krízový bod," uviedol Trump. Šéf Bieleho domu vyzval, aby bolo na stráženie mexicko-americkej hranice nasadených 2000-4000 príslušníkov Národnej gardy.

Podľa nariadenia musí ministerstvo obrany podporovať ministerstvo pre vnútornú bezpečnosť pri zabezpečovaní južnej hranice USA tak, aby sa zastavil prílev ľudí a drog.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nekompromisný Danko. Harabinova voľba. SaS v evidentných problémoch a tvrdý súboj Sulíka s vlastnými. Hodnotí uplynulý týždeň publicista

9:23 Nekompromisný Danko. Harabinova voľba. SaS v evidentných problémoch a tvrdý súboj Sulíka s vlastnými. Hodnotí uplynulý týždeň publicista

Ak štátnemu rozpočtu hrozí nedostatok zdrojov v dôsledku prechodu z konjunktúry do ďalšej fázy ekono…