Je to potvrdené. Rybníček mieri do vysokej politiky a zakladá konzervatívnu stranu

14. 10. 2016 16:31

Primátor Trenčína Richard Rybníček potvrdil, že v nedeľu oznámi vznik novej konzervatívnej strany. Bývalý šéf STV sa chce sústrediť najmä na decentralizáciu štátnej moci a podľa jeho vízie by viac kompetencií a peňazí mali dostať práve samosprávy a regióny.

Je to potvrdené. Rybníček mieri do vysokej politiky a zakladá konzervatívnu stranu
Foto: SITA
Popis: Richar Rybníček, primátor mesta Trenčín

Regionálny politik Richard Rybníček v nedeľu oznámi vznik novej strany. Ako informoval Denník N, bývalý šéf STV na konci týždňa predstaví programové priority a priblíži aj plánovaný názov konzervatívnej strany. Svojich spolupracovníkov však verejnosti zatiaľ predstaviť neplánuje.

Rybníček by podľa svojich slov chcel docieliť rozdelenie územnosprávneho členenia Slovenska na 16 až 21 žúp či skresať počet ministerstiev na sedem. Územnosprávnym celkom by primátor Trenčína chcel dopriať viac kompetencií a aj peňazí. Nová strana plánuje osloviť najmä voličov konzervatívnej pravice, ktorých v parlamente zastupuje len časť hnutia OĽaNO a Mosta-Híd. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: lb

Ďalšie články z rubriky

Pôvodne maštaľ pre boháčov, teraz slovenský konzulát v New Yorku. Rekonštrukcia budovy na Manhattane chce čas.  Sme v rukách amerického systému, vysvetľuje Lajčák

8:40 Pôvodne maštaľ pre boháčov, teraz slovenský konzulát v New Yorku. Rekonštrukcia budovy na Manhattane chce čas. Sme v rukách amerického systému, vysvetľuje Lajčák

Slovenská republika po 26 rokoch konečne získala budovu na Manhattane, ktorá jej už patrí. Slovensko…