Je to inteligentný a tvrdohlavý muž, hovorí o novom šéfovi Európskej rady jeho otec

3. 7. 2019 8:15

V osobe belgického premiéra Charlesa Michela si európski lídri vybrali "inteligentného a tvrdohlavého muža", aby od 1. decembra viedol Európsku radu. V reakcii na Michelovu nomináciu to v rozhovore pre denník De Morgen povedal jeho otec Louis Michel, ktorý svojho času pôsobil ako člen Európskej komisie.

Je to inteligentný a tvrdohlavý muž, hovorí o novom šéfovi Európskej rady jeho otec
Foto: TASR
Popis: Charles Michel
reklama

Uviedol, že pre jeho syna je nominácia "uznaním jeho schopností". Dodal, že vládna koalícia v Belgicku, ktorú jeho syn vedie ako premiér, nie je ľahká na zvládnutie.

Charles Michel bol však podľa názoru jeho otca tým, kto "mal tie správne predpoklady, aby túto úlohu zvládol".

Louis Michel bol v rokoch 1999-2004 belgickým ministrom zahraničných vecí a v rokoch 2004-09 bol európskym komisárom pre rozvoj a humanitárnu pomoc. V rokoch 2009-19 bol poslancom Európskeho parlamentu.

Jeho syna Charla v utorok šéfovia štátov a vlád členských krajín EÚ nominovali na post predsedu Európskej rady. Za predsedníčku Európskej komisie (EK) bola nominovaná nemecká ministerka obrany Ursula von der Leyenová.

Post šéfa európskej diplomacie by mal pripadnúť ministrovi zahraničných vecí v španielskej ľavicovej vlády Josepovi Borrellovi, rodenému Kataláncovi.

Francúzka Christine Lagardová by sa mala v tejto konštelácii stať šéfkou Európskej centrálnej banky (ECB).

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Ústavný právnik Drgonec: Po valci zo Zlatej Idky máme valec z Trnavy. Hovorí aj o prokuratúre, Lipšicovi a  psychiatrovi Chocholouškovi

23:59 Ústavný právnik Drgonec: Po valci zo Zlatej Idky máme valec z Trnavy. Hovorí aj o prokuratúre, Lipšicovi a psychiatrovi Chocholouškovi

Lipšica ako generálneho prokurátora potrebujú, je presvedčený bývalý sudca Ústavného súdu, dnes práv…