Je načase, aby sme toho árijca pochovali. Pripravte ho na obžalobu. Americký raper Eminem sa naváža do Trumpa

29. 12. 2017 7:00

Spočiatku sa mu pozdával, neskôr začal mať čoraz viac výhrady a teraz už naňho nemá pekného slova. Proti Donaldovi Trumpovi sa ešte počas jeho prezidentskej kampane ohradilo množstvo umelcov, športových hviezd či osobností z podnikateľského prostredia. Známy americký interpret Eminem sa najnovšie zaradil do skupiny Trumpových najrazantnejších kritikov. V jednej z piesní na svojom novom albume na Trumpovi nenecháva nitku suchú.

Je načase, aby sme toho árijca pochovali. Pripravte ho na obžalobu. Americký raper Eminem sa naváža do Trumpa
Foto: TASR
Popis: Donald Trump
reklama

Najnovší umelcov album s názvom Revival v sebe jednoznačne nesie akýsi protitrumpovský nádych. Asi najviac kritický, ba až agresívne útočný bol 45-ročný Marshall Mathers (Eminemovo občianske meno - pozn. PL) v piesni Like Home, ktorú naspieval spolu s Aliciou Keysovou.

Vo vyše štvorminútovom ´songu´ sa to len hemží štipľavými, atakujúcimi refrénmi na súčasného šéfa Bieleho domu.

„Je načase, aby sme toho árijca pochovali, pripravte ho na obžalobu. Toto je miesto, kde sa v uliciach stretáva terorizmus s hrdinstvom. Tento vôl takmer nespí, celé dni len sleduje Fox News a ako papagáj opakuje to isté," začína svoju pieseň biely raper.

A ako ďalej v texte pokračuje: „Tento muž chválil sochu generála Leeho, pretože celkovo neznáša čiernych ľudí, degraduje Hispáncov. Začiatok úplne novej Ameriky. ´Nácek´, zostávaš celý deň na Twitteri, aby si zo seba len dostal von svoju nenávisť.“ 

Zaujímavé pritom je, že v minulosti sa Eminem vyjadroval častokrát veľmi podobne ako Trump. Na to poukázal vo svojom stredajšom článku v printovom vydaní aj redaktor denníka Sme Marek Hudec.

„Kedysi bol hlasom ľudí, ktorí sa musia v živote ťažko pretĺkať. Podľa sociologickej štúdie New York Times má Eminem najviac fanúšikov medzi belochmi na vidieku, v chudobných častiach Spojených štátov. V týchto častiach krajiny minulý rok volili Trumpa. Podobne ako on, aj Eminem sa snažil v minulosti zaujať nenávistnými názormi, šifroval ich do textov. Útočil na rasové menšiny, gayov, ženy, celebrity,“ pripomína autor.

Hip-hopová legenda Eminem. Zdroj: Facebook, Eminem

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mr
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Len prednostovia OÚ. Treba vytvoriť hranice, kde sa politika začína aj sa končí, hovorí premiér o výmene v štátnej správe

10:35 Len prednostovia OÚ. Treba vytvoriť hranice, kde sa politika začína aj sa končí, hovorí premiér o výmene v štátnej správe

Predseda vlády Igor Matovič vidí za zámerom svojho hnutia OĽaNO vymeniť všetkých 72 prednostov okres…