Je mi z toho zle! Ekonómka Šichtařová sa zhrozila nad počínaním svetoznámeho speváka a jeho manžela

5.1.2019 0:00

Česká ekonómka, manažérka a podnikateľka Markéta Šichtařová sa na sociálnej sieti pustila do ostrej kritiky slávneho portorického speváka známeho pod umeleckým menom Ricky Martin, ktorý sa pred niekoľkými rokmi priznal k homosexualite. A to predovšetkým za to, že so svojím manželom, maliarom Jwanom Yosefom si okrem dvoch synov, ktorých majú vďaka náhradnej matke, zadovážili rovnakým spôsobom dcéru. „Hnusný obchod s ľuďmi,“ dodáva znechutene ekonómka.

Je mi z toho zle! Ekonómka Šichtařová sa zhrozila nad počínaním svetoznámeho speváka a jeho manžela
Foto: archív
Popis: Markéta Šichtařová, ekonómka a riaditeľka spoločnosti Next Finance s.r.o.

Koncom roka sa Ricky Martin stal trojnásobným otcom. Jeho rodinu rozšírila dcéra Lucia Martinová-Yosefová. Doteraz pár spoločne vychovával desaťročné dvojčatá Valentina a Mattea.

Už pred časom spevák uviedol, že túži po dievčatku, ale adoptovanie je pre neho komplikované. „Zvažujem aj možnosť, že by som si dieťa adoptoval. No v niektorých krajinách to môže byť pre slobodného muža zložité alebo dokonca nemožné. Ale stojí to za skúšku,“ vyhlásil spevák v roku 2015.

To, že si nakoniec Martin zadovážil ďalšie dieťa pomocou náhradnej matky, zdvihlo ekonómku zo stoličky a neváhala dať na sociálnej sieti Facebook najavo svoje znechutenie. Keby sa postarali o opustené dieťa, bolo by to podľa nej oveľa zmysluplnejšie, pretože by mu prijatím do svojej rodiny aspoň pomohli.

Túto cestu získania potomka však považuje Šichtařová za vypestovanie si dieťaťa na mieru, keďže si ho kúpili za peniaze, ako sa kupuje mača, papagáj či akvárijná rybka, a znemožnili mu spoznať vlastnú matku. A z tohto dieťaťa z vlastnej sebeckosti urobili tovar.

Na záver dodáva, že je to hnusný obchod s ľuďmi, ktorí nemôžu spoznať biologického rodiča, a novodobí „liberáli“ taký obchod s detským bielym mäsom vydávajú za svoje právo.

Zdroj: Facebook / Marketa Sichtarova

V búrlivej diskusii pod jej príspevkom sa ozývali jednak súhlasné, jednak úplne opačné reakcie, ktoré ekonómku za jej názor okamžite odsúdili. Napríklad používateľ Ivo Rehurek Šichtařovú neváhal napomenúť, že plače na nesprávnom hrobe. Podľa jeho názoru by sa mala skôr sťažovať tej matke, ktorá za peniaze predala svoje dieťa. Nevidí vraj vôbec nič zlé na tom, že spevák dal domov dieťaťu, o ktoré biologický rodič nestojí.

Tento komentár nenechala ekonómka bez odpovede. Také dieťa nemalo podľa jej slov vôbec vzniknúť, narodiť sa a byť počaté. Zdôraznila, že hormóny a stresy v tehotenstve ovplyvňujú psychiku a vývoj dieťaťa. Z takého dieťaťa by podľa nej mohol vyrásť aj psychopat alebo „slabá troska“, pretože sa k nemu v prenatálnom veku matka nesprávala normálne. „Je zvrátené pestovať dieťa za peniaze,“ zopakovala.

Rehurek potom ešte poznamenal, že Šichtařovej komentár sa dá ťažko považovať za nezaujatý. Použil ekonomické prirovnanie, podľa ktorého Šichtařová „penalizuje“ zákazníkov, že využívajú služby trhu, ale voči „producentom“ týchto služieb sa nijako nevyhraňuje.

Ricky Martin sa preslávil hlavne ako spevák. Najznámejšie sú jeho hity Livin’ la Vida Loca a She’s All I Ever Had. Aj keď sa po jeho boku objavilo niekoľko žien, o jeho orientácii sa mnoho rokov špekulovalo. Že je gay, sa verejnosti priznal v roku 2010. Sám však tvrdí, že všetky svoje partnerky naozaj hlboko miloval.

autor: nab

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Odsúdený Rybanič: Naďalej zostávam poslancom v Rači

21:52 Odsúdený Rybanič: Naďalej zostávam poslancom v Rači

Filip Rybanič bude aj po utorňajšom (25. 6.) verdikte Krajského súdu (KS) v Bratislave vykonávať fun…