Je krásna, inteligentná a pracuje ako hekerka bojujúca proti teroristom. Zoznámte sa s Miss Jordánska 2010

30.12.2015 9:00

Lara Abdallatová je ako postava z akčného filmu. Bývalá, dnes 33-ročná kráľovná krásy pracuje pre agentúru Ghost Security, ktorá spolupracuje s vládou Spojených štátov. To však nie je vôbec všetko...

Je krásna, inteligentná a pracuje ako hekerka bojujúca proti teroristom. Zoznámte sa s Miss Jordánska 2010
Foto: ReproFoto: Twitter
Popis: Lara Abdallat, Miss Jordánska 2010 a hackerka bojujúca proti militantom z takzvaného Islamského štátu
Lara Abdallatová ešte donedávna pracovala ako hekerka v sekcii hnutia Anonymous s názvom GhostSec a bola zodpovedná za identifikáciu a prenasledovanie islamistov v utajených útrobách internetu prístupných len pre zasvätených. Koncom októbra sa však jej pôsobisko trochu zmenilo a začala pracovať pre malé združenie aktivistov s podobným názvom Ghost Security. Táto hekerská skupina však už nie je súčasťou hnutia Anonymous a spolupracuje prostredníctvom poradenskej skupiny Kronos aj s americkou vládou. 
 
Lara Abdallat, hackerka prasujúca pre Ghost Security, Miss Jordánska 2010
Lara Abdallatová, hekerka pracujúca pre Ghost Security, Miss Jordánska 2010. (zdroj: Twitter)

Skôr špióni ako hekeri

Podľa toho, čo o sebe píše Ghost Security na svojich stránkach, ich cieľom je „eliminovať prítomnosť extrémistov zo skupín, akými sú Islamský štát, al-Káida, an-Nusrá, Boko Haram alebo aš-Šabáb“. Útoky proti vytipovaným cieľom pritom nerobí priamo  Ghost Security, ale hlási podozrivé prípady tajným službám Spojených štátov, práve prostredníctvom spomínanej poradenskej agentúry Kronos. 

Prečo to robí?

Bývalá 33-ročná kráľovná krásy tvrdí, že jej ide o záchranu životov. „Je to o záchrane životov. Je mi jedno, či ide o moslimov, kresťanov, židov alebo budhistov. Je mi to jedno. Nezaujíma ma, aká je farba vašej pokožky. Je to celé o ochrane ľudí. Duše sa narodili slobodné. Kto ste, že vraždíte?“ píše Lara Abdallatová v odkaze na Twitteri. 
 
Lara Abdallat komentuje dôvody, prečo robí svoju prácu
Lara Abdallatová komentuje dôvody, prečo robí svoju prácu. (zdroj: Twitter)

Kruté popravy

V spolupráci s novým zamestnávateľom sa mladej žene údajne už podarilo nahlásiť podozrivú aktivitu a vďaka tomu americké agentúry údajne zabránili teroristickému útoku v Tunisku. Na sociálnej sieti Twitter vystupuje Abdallatová na viacerých profiloch. Na tom oficiálnom vystupuje pod menom Larochka, ale nebojí sa zverejňovať fotografie a komentáre, v ktorých vyjadruje odpor proti stredovekým praktikám militantov z IS. „Bojujeme s takýmito ľuďmi, ktorí používajú nechutné praktiky zabíjania, aké môžete vidieť na fotkách, ktoré zverejňujem,“ píše Lara Abdallatová nad fotkami mučenia rukojemníkov. 
 
Lara Abdallat, komentuje kruté popravy na Twitteri
Lara Abdallatová komentuje na Twitteri kruté popravy. (zdroj: Twitter)

Ako pracujú?

Skupina Ghost Security na Twitteri pod nickom DigitaShadow uverejnila aj hrubý postup svojej práce a kooperácie s americkými tajnými službami. „My nájdeme nebezpečné dáta na sociálnych sieťach a kódovaných komunikačných platformách a oni (Kronos) sú akýmsi mostom, cez ktorý dávame vláde Spojených štátov vedieť, čo sa deje, aby mohla zasiahnuť. V podstate my máme dáta, oni majú zbrane a môžu zatýkať. Hlavná vec je vyhnúť sa prirovnaniam k hekerskému aktivizmu. Boli sme svojho času spriaznení s Anonymous, ale museli sme od nich odísť. Sústredenie sa na boj proti terorizmu vyžaduje štruktúru,“ píše na Twitteri užívateľ DigitaShadow v mene Ghost Security.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Tomáš Pilz
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Bude sa protestovať? Matovič dal takéto ultimátum Gálovi aj Pellegrinimu

12:47 Bude sa protestovať? Matovič dal takéto ultimátum Gálovi aj Pellegrinimu

Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič vyzval ministra spravodlivosti Gábora Gála (Most-Híd) a premiéra Pet…