Je George Soros pohromou pre mier a celistvosť americkej spoločnosti?

16. 11. 2016 19:20

Finančník a filantrop? Alebo skôr pôvodca anarchie a rozvracač štátnych štruktúr? George Soros je postavou, ktorá už dlho rozdeľuje nielen americkú spoločnosť.

Je George Soros pohromou pre mier a celistvosť americkej spoločnosti?
Foto: TASR
Popis: George Soros, americký miliardár a zakladateľ siete Open society foundations (Nádacií otvorenej spoločnosti)
reklama

Ani týždeň po zvolení Donalda Trumpa za amerického prezidenta nenastal v Spojených štátoch úplný „pokoj zbraní“ a naprieč krajinou sú ešte stále zaznamenávané antitrumpovské protesty, prípadne konkrétne útoky na Trumpových voličov.

V epicentre buričských aktivít vraj stojí postava známeho finančníka Georgea Sorosa. Tak to aspoň tvrdí vo svojom poslednom článku na portáli Konzervatívny výber autor Juraj Poláček.

Práve 86-ročný boháč maďarského pôvodu je vraj skrytou hybnou silou v rámci nedemokratických aktivít v Štátoch.

Podpora viacerých hnutí

V predmetnom článku sú spomínané viaceré združenia, ktoré sú vzájomne prepojené so Sorosovou nadáciou Open Society Foundation (OSF). Jedným z partnerských hnutí je aj hnutie černošských aktivistov „Black Lives Matter“ (BLM).

„Podľa uniknutých dokumentov WikiLeaks v roku 2015 podporila Open Society Foundation (OSF) BLM v meste Baltimore sumou 650-tisíc dolárov. Táto spolupráca s černošskými aktivistami, zdá sa, pokračovala až do roku 2016, kde BLM malo byť využité na politickú prácuv prospech Demokratickej strany a jej kandidátky Hillary Clinton,“ spomína okrem iného v článku Poláček.

Ten ďalej uvádza, že: „Aktivisti BLM po voľbách, v ktorých vystupovali na strane Hillary Clinton, začali organizovať proti zvoleniu Trumpa protesty, ktoré sa v meste Portland zvrhli na nepokoje.“

Šíriteľ chaosu?

Sorosova nadácia je tiež spomínaná pri hnutiach ako Occupy Wall Street, prípadne Moveon.

„Proti Donaldovi Trumpovi hnutie Moveon bojovalo ešte počas kampane a po jeho zvolení vydalo tlačovú správu, v ktorej vyzýva na protestné zhromaždenia naprieč celou krajinou. Hnutie v roku 2004 sponzoroval Soros sumou 1,46 milióna dolárov,“ pripomína autor.

A hoci je Soros často označovaný aj ako filantrop, redaktor Konzervatívneho výberu má na vec odlišný názor.

„Zdá sa, že namiesto vyvolania verejnej demokratickej diskusie, organizácie spojené s menom Georgea Sorosa prinášajú do USA chaos, rozvrat, násilie, nerešpektovanie demokratických formalizmov. Výsledok je namiesto zmierňovania rozdielov a napätia v spoločnosti presný opak,“ dodáva na záver Poláček.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mr
reklama

Ďalšie články z rubriky

Analytik: Máme byť pripravení na biologické vojny a riešime rúška! Štát nechránil ľudské životy. A Únia? Taliansko hodila cez palubu

0:55 Analytik: Máme byť pripravení na biologické vojny a riešime rúška! Štát nechránil ľudské životy. A Únia? Taliansko hodila cez palubu

Dlhé roky vypracúval bezpečnostné stratégie ochrany najvyšších ústavných činiteľov. Osobne ručil a…