Je Danko v otvorenej vojne s Ficom? Toto je vraj dôkaz

1. 2. 2017 16:15

Predseda parlamentu Andrej Danko sa pustil do kritiky ľudí, ktorí sú blízki premiérovi Robertovi Ficovi. Komentátor Dag Daniš tvrdí, že prostredníctvom útokov na týchto ľudí tak vstúpil do nepriamej vojny so samotným premiérom. O koho ide?

Je Danko v otvorenej vojne s Ficom? Toto je vraj dôkaz
Foto: TASR
Popis: Andrej Danko
reklama

Predseda národniarov Andrej Danko sa už v minulosti vyjadril, že pôjde „po hlave“ šéfa regulačného úradu (ÚRSO) Jozefa Holjenčíka. Dôvodom má byť škandál okolo zvyšovania cien energií. Šéf parlamentu na svojom brífingu však okrem Holjenčíka tvrdo napadol aj premiérovho mediálneho poradcu – Erika Tomáša.

„Holjenčíka chce odvolať. Za to, že zvýšil ceny energií. Tomáša obvinil z mediálnych intríg proti SNS,“ vysvetľuje Dag Daniš vo svojom komentári a pokračuje, „Dankove motívy vyzerajú jasne. Tvrdí, že mu idú po krku. Naznačil, že žraloci z energetického holdingu (EPH), resp. Ficovi ľudia ho cielene diskreditujú.“

Podľa Danka totiž práve Ficovi ľudia stoja za aférou „kapitán", za ktorú si šéf parlamentu vyslúžil veľkú vlnu kritiky. Údajne by mali platiť diskreditačné weby proti Dankovi. „Dokonca sú aj za policajnou kontrolou poslanca SNS Hrnka. Alebo za nepríjemnými otázkami niektorých médií,“ píše Daniš a dodáva, „Danko evidentne začal trpieť stihomamom. Zrejme bude čoraz zábavnejší.“ Jedným dychom však pripúšťa, že v niečom Danko môže mať pravdu.

Ako ďalej komentátor približuje, šéf parlamentu je presvedčený, že Smer, Ficovi ľudia a oligarchovia ho chcú zničiť a jeho vyhlásenie proxy vojny premiérovi: „To všetko sú len prejavy pudu sebazáchovy. A vyzerajú presne tak ako Danko. Záhadne.“

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: du
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Bodva plná plastového odpadu. Pri čistení pomáhali aj dobrovoľníci z osady. Budaj plánuje zmenu zákona

18:16 Bodva plná plastového odpadu. Pri čistení pomáhali aj dobrovoľníci z osady. Budaj plánuje zmenu zákona

Do sobotňajšieho čistenia úseku rieky Bodva v katastri obce Jasov v okrese Košice-okolie, ktorú zapl…