Janukovyč možno podplácal aj demokratov okolo Clintonovej

21. 8. 2016 21:08

Americké ministerstvo spravodlivosti a Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) vyšetrujú spojenie amerických lobistických firiem s korupciou na Ukrajine za vlády Viktora Janukovyča. Popri firme bývalého volebného manažéra kampane republikánskeho kandidáta Donalda Trumpa Paula Manaforta vyšetrovanie zasahuje okrem iného aj vplyvnú lobistickú skupinu Podesta Group, ktorá je úzko prepojená s Demokratickou stranou a Bielym domom. S odvolaním sa na informácie stanice CNN to uviedol server Blesk.cz.

Janukovyč možno podplácal aj demokratov okolo Clintonovej
Foto: SITA
Popis: Zvrhnutý ukrajinský exprezident Viktor Janukovič v exile v Rusku

Široko poňaté, vyšetrovanie skúma, či strana bývalého ukrajinského prezidenta Janukovyča využívala ku korupcii americké firmy a americký finančný systém. Priamo na Manaforta sa podľa CNN vyšetrovanie nezameriava.

Manafort v piatok pre obvinenie, že poberal peniaze od Janukovyča, odstúpil z pozície manažéra Trumpovej kampane.

Celý text TU.

Vyšetrovanie ale skúma zapojenie ďalších amerických firiem do korupčných aktivít Janukovyčovej vlády. Jednou z nich je podľa CNN Podesta Group, ktorá má úzke vzťahy s demokratmi a administratívou prezidenta Baracka Obamu.

Firmu vedie Tony Podesta, ktorého brat a spoluzakladateľ firmy John Podesta je teraz šéfom kampane demokratickej kandidátky Hillary Clintonovej. Podestovci podľa americkej tlače od Obamovho nástupu vládnu Washingtonu a zoznamu hostí Bieleho domu.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vam

Ďalšie články z rubriky

Čo so zbraňami? Jakub Janda po masakri v Ostrave: Jasné slovo

0:03 Čo so zbraňami? Jakub Janda po masakri v Ostrave: Jasné slovo

Tragédia, ktorá v utorok postihla Ostravu, už stihla u susedov vyvolať debatu o práve na držanie zbr…