Ja nebudem ticho, hovorí matka Kušnírovej. Zverejnila nový detail zo spisu

6.7.2018 11:00

Od vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej ubehli už viac ako 4 mesiace, no verejnosť a rodiny zavraždených ešte stále nepoznajú meno vraha. Počas tohto času boli zorganizované viaceré protesty venované Jánovi a Martine, kde sa stretli státisíce ľudí. Matka Martiny spolu s rodinou Kuciakovou neustále pátra po pravde. Najnovšie zverejnila jeden zaujímavý detail, ktorý bol v spise a verejnosti doteraz nebol známy.

Ja nebudem ticho, hovorí matka Kušnírovej. Zverejnila nový detail zo spisu
Foto: TASR
Popis: Matka zavraždenej Martiny Kušnírovej Zlatica Kušnírová

Zlatica Kušnírová o ňom hovorí na internetovej stránke denníku Plus jeden deň. Podľa nej v prípade Jána a Martiny nie je žiadny posun. Verejnosť vie to, že dvojica bola zavraždená v stredu 21. februára v ich dome v obci Veľká Mača v okrese Galanta. Išlo o vraždu na objednávku, pričom vrah Martinu zabil jedným výstrelom do tvárovej časti pri nose a Jána dvoma výstrelmi do hrude. To je všetko, čo vedia, žiadny posun,” hovorí o vývoji v procese Martinina mama.

Podľa jej slov sa vrah schoval v letnej kuchyni, pretože mladá dvojica nemala vo zvyku ju zamykať a v tom období boli veľké mrazy, čiže nemohol stáť vonku a čakať. Podľa nej vrah využil príležitosť, keď sa dvojica venovala svojim povinnostiam a rozdelili sa – Ján išiel do pivnice skontrolovať batériu do auta, ktorá sa tam nabíjala a Martina sedela za počítačom. Janko mal roztrhané tepláky od kolena dolu. Podľa mňa musel niečo započuť, možno Martina skríkla. A keď utekal k nej z pivnice, o niečo sa zachytil,” konštatuje Zlatica Kušnírová.

Matka zavraždenej dodnes nechápe, prečo nebol k obhliadke tiel prizvaný súdny lekár, ale len patológ, ktorý mal v ten deň službu. Rovnako tak je pre ňu nepochopiteľné, prečo Jánovi rozrezal tričko nožom, ktorý si vytiahol z šuplíka, pretože údajne nemal pri sebe nožnice. „Ja som sa stále čudovala, prečo bol šuplík otvorený, myslela som, že Martina chcela zobrať nôž a chcela sa brániť,“ dodáva .

Zlatica Kušnírová je okrem vývoju v prípade vraždy zavraždenej dvojice smutná aj z toho, že ulice stíchli a už sa neorganizujú protesty a chce, aby pokračovali. Vraj jej viacerí ľudia nadávajú, prečo verejne vystupuje. „Ja nebudem ticho, prišla som o dve deti, Janko mi bol ako syn,“ zdôrazňuje.

Zlatica Kušnírová prezradí aj informácie zo spisu. „Videla som v spise, ako Martinka mala na patológii odrezanú lebku a ako jej z mozgu vyťahovali pinzetou guľku. Jankovi z hrude. A ja mám byť ticho?! “ Dodáva, že podľa nej je výmena premiérov iba kozmetická úprava a všetku svoju energiu dáva do vnučky a vnúčika, ktorý sa má každú chvíľu narodiť. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: PH
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Sme jeden úžasný národ, ukazujeme to aj tým, že Slovák je premiérom v Čechách, povedal Danko v diskusii s Kiskom a Pellegrinim

13:00 Sme jeden úžasný národ, ukazujeme to aj tým, že Slovák je premiérom v Čechách, povedal Danko v diskusii s Kiskom a Pellegrinim

Bez vzniku Československa by nebolo dnešného suverénneho Slovenska. V diskusnej relácii RTVS O 5 mi…