Ja nebudem ticho, hovorí matka Kušnírovej. Zverejnila nový detail zo spisu

6.7.2018 11:00

Od vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej ubehli už viac ako 4 mesiace, no verejnosť a rodiny zavraždených ešte stále nepoznajú meno vraha. Počas tohto času boli zorganizované viaceré protesty venované Jánovi a Martine, kde sa stretli státisíce ľudí. Matka Martiny spolu s rodinou Kuciakovou neustále pátra po pravde. Najnovšie zverejnila jeden zaujímavý detail, ktorý bol v spise a verejnosti doteraz nebol známy.

Ja nebudem ticho, hovorí matka Kušnírovej. Zverejnila nový detail zo spisu
Foto: TASR
Popis: Matka zavraždenej Martiny Kušnírovej Zlatica Kušnírová

Zlatica Kušnírová o ňom hovorí na internetovej stránke denníku Plus jeden deň. Podľa nej v prípade Jána a Martiny nie je žiadny posun. Verejnosť vie to, že dvojica bola zavraždená v stredu 21. februára v ich dome v obci Veľká Mača v okrese Galanta. Išlo o vraždu na objednávku, pričom vrah Martinu zabil jedným výstrelom do tvárovej časti pri nose a Jána dvoma výstrelmi do hrude. To je všetko, čo vedia, žiadny posun,” hovorí o vývoji v procese Martinina mama.

Podľa jej slov sa vrah schoval v letnej kuchyni, pretože mladá dvojica nemala vo zvyku ju zamykať a v tom období boli veľké mrazy, čiže nemohol stáť vonku a čakať. Podľa nej vrah využil príležitosť, keď sa dvojica venovala svojim povinnostiam a rozdelili sa – Ján išiel do pivnice skontrolovať batériu do auta, ktorá sa tam nabíjala a Martina sedela za počítačom. Janko mal roztrhané tepláky od kolena dolu. Podľa mňa musel niečo započuť, možno Martina skríkla. A keď utekal k nej z pivnice, o niečo sa zachytil,” konštatuje Zlatica Kušnírová.

Matka zavraždenej dodnes nechápe, prečo nebol k obhliadke tiel prizvaný súdny lekár, ale len patológ, ktorý mal v ten deň službu. Rovnako tak je pre ňu nepochopiteľné, prečo Jánovi rozrezal tričko nožom, ktorý si vytiahol z šuplíka, pretože údajne nemal pri sebe nožnice. „Ja som sa stále čudovala, prečo bol šuplík otvorený, myslela som, že Martina chcela zobrať nôž a chcela sa brániť,“ dodáva .

Zlatica Kušnírová je okrem vývoju v prípade vraždy zavraždenej dvojice smutná aj z toho, že ulice stíchli a už sa neorganizujú protesty a chce, aby pokračovali. Vraj jej viacerí ľudia nadávajú, prečo verejne vystupuje. „Ja nebudem ticho, prišla som o dve deti, Janko mi bol ako syn,“ zdôrazňuje.

Zlatica Kušnírová prezradí aj informácie zo spisu. „Videla som v spise, ako Martinka mala na patológii odrezanú lebku a ako jej z mozgu vyťahovali pinzetou guľku. Jankovi z hrude. A ja mám byť ticho?! “ Dodáva, že podľa nej je výmena premiérov iba kozmetická úprava a všetku svoju energiu dáva do vnučky a vnúčika, ktorý sa má každú chvíľu narodiť. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: PH
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Sulík pre PL: Kiska má dve možnosti. Hlina robí opičky. Ak si voliči myslia, že musíme robiť migrantov šťastnými, spravia lepšie, ak budú voliť Progresívne Slovensko

0:01 Sulík pre PL: Kiska má dve možnosti. Hlina robí opičky. Ak si voliči myslia, že musíme robiť migrantov šťastnými, spravia lepšie, ak budú voliť Progresívne Slovensko

ROZHOVOR Jasné, že ak by Kiska založil stranu alebo by spojil Progresívne Slovensko a Spolu, tak by …